A labdarúgó OTP Bank Liga 17. fordulójában a Diósgyőr 3-3-as döntetlent játszott az MTK Budapest csapatával a miskolci DVTK Stadionban.

Újoncok csatája

A két újonc közül az MTK a hatodik, a DVTK a hetedik helyről várhatta az összecsapást. A fővárosi kék-fehérek a legutóbbi öt fordulóban tíz pontot szereztek, ezzel pedig túljutottak az októberi hullámvölgyön, amikor sorozatban négy bajnokit is elveszítettek. A Diósgyőr remekül kezdte a szezont, azonban ősszel visszaesett Kuznyecov Szergej csapata, amely a legutóbb öt meccsén csak hét pontot gyűjtött, legutóbbi hazai meccsén pedig háromgólos vereséget szenvedett a kiesés elől menekülő Zalaegerszeg ellen.

Kuznyecov Szergej csapata hatalmas pofont kapott legutóbb hazai pályán Fotó: Csudai Sándor - Origo

Ami az esélyeket illeti: az MTK győzött a legutóbbi idegenbeli kecskeméti bajnokiján, de előtte négy mérkőzésen nyeretlen maradt vendégként. A Diósgyőr a legutóbbi öt hazai bajnokijából hármat megnyert, és az eddig megszerzett 23 pontjából 13-at a DVTK Stadionban gyűjtött be.

Első félidő

A találkozó elején egyik csapat sem vállalt fölösleges kockázatot, mondhatni ismerkedtek egymással a csapatok.

A találkozó első komoly helyzetére a 19. percig kellett várni, ebből pedig az MTK meg is szerezte a vezetést.

Egy kis szöglet után Bognár István, a Paks edzőjének, Bognár Györgynek a fia tette vissza a labdát a tizenhatosra érkező Stieber Zoltánnak, a korábbi magyar válogatott focista pedig 17 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (0-1).

A bekapott gól után a Diósgyőr elkezdett rohamozni, folyamatosan alakította ki a helyzeteket, majd a 33. percben egyenlíteni is tudott. Gera Dániel jobb oldali szögletére Szatmári Csaba érkezett, aki öt méterről a kapu jobb oldalába csúsztatott (1-1).

Szatmári Csaba pályafutása hetedik gólját szerezte az NB I-ben Forrás: dvtk.eu

A folytatásban ismét az MTK kezdett dominálni, amely a 40. percben kis híján újra megszerezte a vezetést. A balhátvéd Nemanja Antonov ment el a bal szélen, elkezdett befelé húzni, majd két szép csel után 13 méterről nem sokkal tekert a bal felső sarok mellé.

Az év egyik legjobb meccse lett belőle

A fordulás után a Diósgyőr óriási lendülettel kezdett, és az 58. percben majdnem megfordította a meccset. A brazil Pernambuco jobb oldali szabadrúgása Holdampf Gergő találta meg a hosszú oldalon, de a miskolci játékosa kapura sarkazott labdája pár centivel elkerülte a jobb kapufát.

A 64. percben aztán a semmiből szerzett ismét vezetést az MTK.

Egy gyors kontratámadás végén Kovács Mátyás futott el a jobb szélen, a középre nyesett labdája nem volt elég pontos az érkező Stiebernek, de a második hullámban teljesen egyedül érkezett Antonon, akinek arra is volt ideje, hogy levegye a labdát, majd tíz méterről a kapu bal oldalába bombázott (1-2).

Az MTK második gólja után elkezdett rohamozni a Diósgyőr, a DVTK Stadionban pedig folyamatosan zúgott a "minden bele" rigmus. A 77. percben aztán góllá érett a Diósgyőr fölénye. Egy jobbról beadott labdát a görög Argirisz Kampecisz csúsztatott meg, a hosszún pedig Godfrey Stephen érkezett, akinek a kapásból középre lőtt labdájába az MTK védője, Hej Viktor annyira szerencsétlenül ért bele, hogy a saját kapujába lőtt (2-2).

Egy perccel később fordítani tudott a Diósgyőr.

Szinte a középkezdés után azonnal visszaszerezte a labdát a miskolci csapat, Lukács Dániel tört kapura, aki 15 méterről lövése helyett a hosszún érkező Franchu elé tálalt, aki közelről az üres kapuba gurított (3-2).

A Diósgyőr elképesztő fordítása után azonban nem tört meg az MTK, a fővárosi csapata a 82. percben egyenlíteni tudott.

Antonov bal oldali szögletére Végh Bence érkezett középen, és hat méterről a kapu bal oldalába csúsztatott (3-3).

A 90. percben végül a Diósgyőr hagyta ki a meccslabdát.

Egy bal oldali szöglet Bognár István fején csúszott tovább, a hosszún érkező Holdampf Gergőnek két méterről csak az üres kapuba kellett volna belsőznie, de a miskolci játékos elrúgott a labda fölött.

A hosszabbításban még mindkét csapat ment előre a győzelemért, de ziccer már egyik oldalon sem alakult ki, így a szezon egyik legjobb meccsén döntetlen született. Az MTK ezzel a ponttal feljött a tabella ötödik helyére, a Diósgyőr pedig a hetedik helyről várhatja a tavaszi folytatást.