A jegybank úgy döntött, a befektetési vállalkozás új ügyfélmegbízásokat nem fogadhat el, de a felügyeleti biztos az ügyfelek érdekében zárhatja a nyitott pozíciókat.
A biztos csütörtökön átvette az intézmény irányítását annak igazgatóságától, és gondoskodik a megfelelő működésről. Az intézkedések hatálya alatt - a szabálytalanságok tisztázása érdekében - az ügyfelek értékpapírjai és pénzeszközei feletti rendelkezési jogosultság szünetel.
A napi.hu tegnap írta arról, hogy a Seres István elnök-vezérigazgató érdekeltségébe tartozó cégnek sajátkötvény-visszafizetési problémái vannak. A kötvények tulajdonosai túlnyomórészt magánszemélyek. A cég soha nem tartozott a nagy forgalmú BÉT-tagok közé.
Tulajdonosai a társaság jogelődjének számító befektetésközvetítő kft.-t 1993-ban alapították meg, majd 1997-ben alakították át felügyeleti engedéllyel működő független befektetési szolgáltatást nyújtó társasággá, Biztonság Invest Zrt. néven. A cég 2008 óta Hungária Értékpapír Zrt.-ként szolgáltat.
Honlapja szerint a cég székhelye Cegléden van, emellett Budapesten, a Zsigmond téren működik a központi irodája - olvasható a Napi.hu cikkében.
A zrt. alaptőkéje 200 millió forint. A legutóbbi, 2013-as mérlege alapján a társaság 50 százalékban Seres István (elnök-vezérigazgató, igazgatósági tag) és 50 százalékban Kecskés Lászlóné (vezérigazgató, igazgatósági tag) tulajdonában van.
Mint azt az Origo megírta, a jegybank visszavonta a Buda-Cash Brókerház Zrt. tevékenységi engedélyét, és kezdeményezte felszámolását. A jegybank által feltárt hiányosságok, illetve a felügyeleti biztos adatai alapján a brókerház jelentős összeggel nem tud elszámolni ügyfeleinek. A brókerház ügyfeleit a Befektető-védelmi Alap kártalanítja majd.