2015. júniusban az előző év azonos időszakához viszonyítva, naptárhatástól megtisztítva a kiskereskedelmi forgalom volumene 6,2 százalékkal nőtt, derül ki a KSH jelentéséből. (A második becslés adata megegyezik az első becslésben közölt adattal.) Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben a forgalom volumene 4,5 százalékkal emelkedett. Az élelmiszer-kiskereskedelem 77 százalékát adó élelmiszer jellegű vegyes üzletek értékesítési volumene 4,1, az élelmiszer-, ital-, dohányáru-szaküzleteké 5,9 százalékkal nőtt.
A nem élelmiszer-kiskereskedelem forgalmának volumene 8,1 százalékkal emelkedett. A használtcikk- (15 százalék), a textil-, ruházati és lábbeli-, illetve a könyv-, számítástechnika-, egyéb iparcikk- (egyaránt 12 százalék), az iparcikk jellegű vegyes- (11 százalék), valamint a gyógyszer-, gyógyászatitermék- és illatszerüzletekben (7,1 százalék) növekedtek az eladások; a bútor-, műszakicikk-üzletekben nem változott a forgalom volumene.
Az üzemanyagtöltő állomások forgalma 9,0 százalékkal nőtt.
Az árucikkek széles körére kiterjedő csomagküldő és internetes kiskereskedelem volumene 29 százalékkal emelkedett, ezzel folytatódott az évek óta tartó bővülés.
2015. júniusban az országos kiskereskedelmi üzlethálózat, valamint a csomagküldő és internetes kiskereskedelem forgalma folyó áron 772 milliárd forint volt. Az országos kiskereskedelmi forgalom 46 százaléka az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben, 36 százaléka a nem élelmiszer-kiskereskedelemben, 18 százaléka az üzemanyagtöltő állomások hálózatában realizálódott.
2015. január–júniusban az előző év azonos időszakához képest, naptárhatástól megtisztítva kiskereskedelmi forgalom volumene 6,1 százalékkal emelkedett. Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben 3,4, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben 8,6, az üzemanyag-kiskereskedelemben 8,8 százalékkal nőtt az értékesítés volumene.