Az MTI-nek küldött csütörtöki elemzés szerint a portálon leadott foglalások alapján
az idén a második negyedévben a főváros után Siófok és Eger vonzotta a legtöbb vendéget.
Minden ötödik foglalás a Balaton térségébe szólt. Az észak-magyarországi régió követte a foglalások 17 százalékával, harmadik helyen pedig a főváros és környéke végzett a foglalások 12 százalékával.
Országosan az egy főre eső éjszakánkénti átlagár április-júniusban 11 ezer forint volt, ez 39 százalékos növekedés 2019-hez képest.
Közölték: az idei második negyedévben az áprilisi, négynapos húsvéti hosszú hétvége és június elejére eső, háromnapos pünkösdi hosszú hétvége a belföldi turizmus meghatározó mozgatórugói voltak.
A Szallas.hu adatai szerint a húsvéti hosszú hétvégére már valamennyi partnerük április elején teltházat jelzett, a pünkösd viszont lassabban fogyott.
A második negyedévben a Szallas.hu által közvetített
bruttó szobaár-bevétel 57 százalékkal nőtt 2019 második negyedévéhez képest,
amikor ebben az időszakban utoljára lehetett hasonló feltételekkel utazni. Ugyanakkor a foglalások csupán 15 százalékkal, a vendégek száma pedig 13 százalékkal bővült. Nem lélegezhettek fel a hazai turisztikai szereplők ebben a negyedévben sem. Hozzátette, hogy bár a hosszú hétvégék élénkítették a turizmust, a háború miatt kieső orosz vendégek, a szektorban erősödő munkaerőhiány és az időjárás nehezítette az ágazat helyzetét.
A foglalási szint magas a nyárra, közben a kereslet tetőzni és lassulni látszik, hasonlóan a pandémia előtti évek szezonalitásához. Idén ősszel egyetlen hosszú hétvége lesz, viszont az négynapos, mivel mindenszentek, november elseje keddre esik. A hosszú hétvégék iránt mindig kimagasló a kereslet, így érdemes előre tervezni és lefoglalni az áhított szállást.