Jogellenesen mondtak fel tavaly a Kurír főszerkesztőjének <br/>

Vágólapra másolva!
A Fővárosi Munkaügyi Bíróság nem jogerős ítélete szerint a P and B Média Rt. jogellenesen mondott fel 1998. október 12-én Szücs Gábornak, az azóta megszűnt Kurír újság lapigazgatójának és főszerkesztőjének.
Vágólapra másolva!

A mostani, közbenső ítélettel a bíróság a jogalapról döntött, a követelt összegről egy újabb eljárásban határoz majd. A mai ítélet nem jogerős, ellene a felperes és az alperes jogi képviselője fellebbezést nyújthat be. A bíró indokolása szerint a rendkívüli felmondásban a felperes terhére rótt cselekmények nem kapcsolódnak munkaviszonyához.
Lényeges, hogy Szücs Gábor egyidejűleg és egymás mellett három különböző jogviszonyban állt munkáltatójával - mondta a bírónő. Nevezetesen: a P and B Média Rt.- vel 1996 májusában kötött lapigazgatói szerződéssel egyidejűleg kötött megbízási szerződést a főszerkesztői teendők ellátására a Seres és Társa Bt.-vel, illetve az alapítástól Szücs Gábor a Kurír Lapkiadó Rt. elnök-vezérigazgatója volt. Az alperes azt sérelmezte, hogy 1998. szeptember 30-án Szücs Gábor nem jelentette be, hogy a Kurír Rt. átvette a kiadást, sőt másnap Napi Kurír címen hasonló kivitelű lap látott napvilágot. A bírónő elmondta, hogy az előbb felsoroltakat mint a Kurír elnök-vezérigazgatója nem tette meg a felperes, de ezt a bíróság nem vizsgálta, sem azt, hogy volt-e ilyen kötelezettsége. A mindössze egy számot megért, 1998. október elsején megjelent Napi Kurírt Szücs Gábor magánvállalkozás keretében jegyeztette be és adta ki. A lapigazgató feladata alapvetően a működési feltételek biztosítása és betartása volt - mondta a bírónő.

(MTI)

Ajánló:

A Kurír, a Rejtvény Kurír és a Magyar Narancs már hosszú idő óta komoly veszteséget termelt

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!