Munkaügyi per a Wesley János Főiskola ellen <br/>

Vágólapra másolva!
A Fővárosi Munkaügyi Bíróság kedden tárgyalta a Wesley János Lelkészképző Főiskolán történt elbocsátások, kifizetetlen munkabérek miatt indított munkaügyi pert. Az eljárásban várhatóan sor kerül majd az intézményt vezető Iványi Gábor meghallgatására is.
Vágólapra másolva!

Iványi Gábor lelkésznek, a Wesley János Lelkészképző Főiskola vezetőjének ellenséges magatartása vezetett az intézményben tavaly szeptemberben végrehajtott elbocsátásokhoz - állította felperesként az egyik rendkívüli felmondással eltávolított oktató.

A munkaügyi perben felmondása jogellenességének kimondását, elmaradt munkabérének és további 12 havi átlagfizetésének a megfizetését kéri Havas Gábor volt szakvezető és Németh László volt tanulmányi igazgató.

A szociális munkások képzését irányító egykori oktató - akinek botrányos magatartás, illetve átszervezés okán mondott fel a munkáltató - egy korábbi tárgyaláson elmondta, hogy elsősorban a felmondás jogellenességének kimondásához ragaszkodnak, hiszen ez elsőrendű erkölcsi és szakmai érdekük, ugyanakkor az anyagi igények vonatkozásában készek "a legnagyobb rugalmasságra".

A keddi tárgyaláson Havas Gábor elmondta, hogy az 1980-as évek végén alakult főiskolán 1993-ig intézeti képzés folyt, ám ekkor az intézmény vezetője, Iványi Gábor felkérte Solt Ottiliát, hogy szervezze meg a szociálismunkás-képzést. Solt Ottilia hívta meg Havas Gábort a főiskolára oktatónak.

A szociális munkásokat két tagozatban képezték. A "külső" tagozat mintegy levelező jelleggel a már a pályán elhelyezkedett, de szakirányú képzettséggel még nem rendelkezőket oktatta, a "belső" tagozat pedig egy kvázi nappali képzést nyújtott. Itt volt tagozatvezető Havas Gábor 1995-től.

Havas Gábor előadása szerint a "belső" tagozat és Iványi Gábor között 1997 tavaszán vált érezhetővé a feszültség. Bírói kérdésre hozzátette, hogy ez talán annyiban nem volt független Solt Ottilia halálától, hogy az ő kikezdhetetlen tekintélye életében egyfajta védettséget nyújtott a tagozatnak.

Az oktató elmondása szerint a feszültség oka az 1999. szeptemberi felmondásig nem került felszínre, bár az ellentét az Szervezeti és Működési Szabályzat létrejöttének késlekedése, illetve elfogadásának körülményei, majd pedig a főiskola gazdasági irányítása kapcsán is felszínre került.

''Az évnyitón Iványi érzékeltette, hogy nekünk innen menni kell. Voltak diákok, akik valóban botrányosan viselkedtek a rendezvényt követően, de mi csitítani igyekeztünk őket, ezután nem sokkal kaptam meg rendkívüli felmondásomat'' - mondta el Havas Gábor.

A tárgyalás június 27-én folytatódik.

(MTI)

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!