Rektori rendeletre bezárják az ELTE lágymányosi épületeit - tudta meg az [origo]. Délután két óráig a hallgatóknak el kell hagyniuk az épületeket, az ajtókat pedig lezárják. Vélhetően a Hallgatói Hálózat mára tervezett gyűlése miatt hozták a rendeletet. A szervezet szerda 17 órára, a lágymányosi campus Gömbaulájába hirdetett meg gyűlést. A "Gyere el, hogy ne csak zászlót lengess!" mottóval meghirdetett gyűlés témája a tandíj, a hallgatói autonómia, a kiszolgáltatottság és a demokrácia lett volna.
Rónay Zoltán, az ELTE főtitkára megerősítette az [origo]-nak bezárás elrendelését, és elmondta: azért döntöttek emellett, mert a Hallgatói Hálózat sehol sem jelentette be a gyűlést, ráadásul egy anonim, vezetők nélküli szervezet, akikkel nem lehet tárgyalni. Ha előzetesen bejelentették volna a naggyűlést, és névvel vállalták volna a szervezők, most lenne kivel egyeztetniük - mondta Rónay. Így azonban nem tudják garantálni sem a campus diákjai, sem a Hallgatói Hálózat tagjainak biztonságát. "Azt sem tudjuk, hogy egyáltalán hallgatókról van-e szó, hogy mennyien akartak itt összegyűlni, és mit akartak csinálni" - fogalmazott a főtitkár.
A szervezet kedden is tartott volna rendezvényt ELTE-épületben, akkor a Trefort kerti és az Ajtósi Dürer sori campusok területét lezárták. Dezső Tamás dékán az [origo]-nak kedden elismerte, hogy a Hallgatói Hálózat rendezvénye miatt rendelték el a lezárást. A dékán a szervezetet anarchistának minősítette, de hozzátette: 15-20 magát anarcho-szindikalistának valló fiatalról van szó, akik "olvastak pár cikket az anarchizmusról, és most annak nevezik magukat". Dezső Tamás tagadta, hogy összefüggés lenne a hétfő éjszakai tüntetések és az egyetem lezárása között, mint mondta, a rendkívüli intézkedésről már hétfő délután döntés született.
A Hallgatói Hálózat szerint azonban van összefüggés. Kedd esti közleményükben az áll: "Megértjük a rektor aggodalmát a tegnapi események miatt, azonban egyértelművé kell tenni, hogy semmilyen hasonlóság nincsen huligán vandalizmus és egy egyetemi diákgyűlés között. Magyarországon egyetlen rektornak sem kell attól félnie, hogy diákok találkoznak és békésen véleményt cserélnek. A most betiltott vitafórum a tandíjról, a felsőoktatás átalakításáról és a hallgatói önszerveződésről szólt volna."