Csupán három olyan megyei jogú város lesz, ahol nem a Fidesz adja a polgármestert.
Szegeden magabiztosan hozta a győzelmet az MSZP-s Botka László, aki immár negyedik ciklusát kezdheti meg a város élén. A szavazatok 95,3 százalékának összeszámolásakor 58 százalék fölött állt, több mint húsz százalékot verve fideszes kihívójára, Kothencz Jánosra.
Rendkívül szoros az eredmény Salgótarjánban, ahol 100 százalékos feldolgozottságnál Dóra Ottó baloldali jelölt nyert 0,4 százalékkal a fideszes Székyné Dr. Sztrémi Melinda Anna között (előbbi 42,88, utóbbi 42,48 százalékot szerzett). Úgy tűnik, a városi közgyűlés is baloldali többségű lesz.
Békéscsabán a független Szarvas Péter nyert, akit a Jobbik is támogatott. A szavazatok 41,93 százalékát szerezte meg, ez 8 százalékkal több a fideszes Hanó Miklós eredményénél. Itt már teljes a szavazatok feldolgozottsága. A városi közgyűlésben amúgy 11 fideszes, három MSZP-s és csupán egy jobbikos ül majd a független Szarvas Péter mellett.
Az összes többi megyei jogú városban fideszes jelölt nyerte a polgármester-választást.
A megyei közgyűlésekben is tarolt a kormánypárt, mindenütt kényelmes többségben van a Fidesz, kivéve Borsod-Abaúj-Zemplén megye közgyűlését. Itt eggyel több lesz az ellenzéki képviselő: a 14 fideszesre hét jobbikos, hét MSZP-s és egy DK-s tag jut.
A pártok sorrendje is egyhangú a megyei közgyűlésekben. A Fideszt rendre a Jobbik követi, majd jön az MSZP és a DK. Az MSZP csak a Csongrád megyei közgyűlésbe küldhet több képviselőt, mint a Jobbik. Az LMP-nek pedig csak a Pest megyei közgyűlésbe sikerült képviselőket küldenie, hármat.
A Miskolchoz nagy reményeket fűző Jobbik polgármesterjelöltje csak harmadik lett 20,6 százalékos eredménnyel. A polgármester a fideszes Kriza Ákos maradt, aki 42 százalékot szerzett, a második Pásztor Albert, a baloldal jelöltje, ő 33 százaléknál tartott a szavazatok 91 százalékának összeszámolásakor.
Érdekes lehet még, milyenek az erőviszonyok Veszprémben, ahol három hónapon belül időközi parlamenti választást tartanak a Brüsszelbe távozott Navracsics Tibor megüresedő parlamenti helyére. A veszprémi polgármester Porga Gyula (Fidesz–KDNP) maradhat, a baloldali jelölt, Katanics Sándor 22 százalékos különbséggel második. A Veszprém megyei közgyűlés összetétele pedig így néz ki: Fidesz-KDNP 10, Jobbik 2, MSZP 2, DK 1 képviselő.
A legnagyobb különbséggel amúgy Zalaegerszegen nyert a fideszes jelölt: Balaicz Zoltán több mint 52 százalékot vert rá a második helyen befutó jobbikos Pete Róbertre.
A városi közgyűléssel pedig egyedül Szombathelyen gyűlhet meg a baja fideszes polgármesternek, Puskás Tivadarnak, aki csupán 2 százalékos előnnyel nyert Ipkovich Györggyel szemben. A kilenc fideszes képviselőre kilenc baloldali (Éljen Szombathely–MSZP–DK–Együtt közös jelöltjei) jut, de lesz egy jobbikos és egy Pro Savaria-jelölt is a városházán.