"A Becsület napja" elnevezéssel demonstrált több szélsőjobboldali csoport is a budai Várban szombaton. A felvonulás ürügyét az adta, hogy 1945. február 11-én német és magyar katonák, valamint nyilaskeresztes pártszolgálatosok megkíséreltek kitörni a szovjet csapatok által körülzárt Várból. A kitörési kísérletet csak nagyon kevesen élték túl.
A szervezők által megemlékezésnek nevezett demonstráción a Magyar Nemzeti Arcvonal, a Pax Hungarica Mozgalom és a Hungaria Skins elnevezésű szervezetek vettek részt. Az egyik felszólaló Retkes Tamás, a Magyar Nemzeti Arcvonal és a Pax Hungarica Mozgalom alapítója volt. A rendezvényen a szlovák Slovenská Pospolitos (Szlovák Testvériség) nevű szervezet is részt vett. Akik beszédet mondtak, a kitörésben részt vett német és magyar katonák hősiességét éltették.
Többen a nyilaskeresztes zászlókra emlékeztető lobogókat emeltek a magasba.
A rendezvényen a magyar himnusz után az országot 1944-ben megszálló náci Németország korabeli himnuszát is lejátszották. A demonstráció végén a részt vevő szervezetek megkoszorúztak egy keresztre helyezett rohamsisakot. A demonstráció befejezését követően "emléktúrára" indultak a résztvevők.
A felvonulást antifasiszta ellentüntetők zavarták meg, ők mintegy százan voltak. Dobolással, dudálással, a többi között a "nácik haza" és a "mocskos nácik" rigmus skandálásával zavarták a beszédeket.
A két felet vaskordon és rendőrsorfal is elválasztotta.
1945. február 11-én mintegy 19 ezer többségében német katona, valamint magyar katonák, nyilasok, csendőrök, illetve civilek kíséreltek meg kitörni a szovjet csapatok által körülzárt budai Várból a német arcvonalak felé. Kevesebb mint 800-an érték el a céljukat.