- Elfogadhatatlan, ahogy ezt az ügyet kommunikálták, illetve hogy az ítélet után Kiss újra gyerekekkel, legfőképpen lányokkal foglalkozhatott. Egy ilyen ügynek nem szabadna következmények nélkül maradnia! - mondta az Origónak Szinovszki Léna. Az aláírásgyűjtés elindítója, aki korábban maga is úszott, "hirtelen felindulásból" rakta ki a petíciót, de szerinte a két sportvezető lemondásához nem kellene egy ilyen akció.
- Elismerem Kiss László sportban szerzett érdemeit, de ezután az ügy után
magától kellett volna felállnia
- mondta Szinovszki Léna, aki szerint Magyarországon a mai napig elbagatellizálják a nők elleni erőszakot.
A petíciót egy nap alatt több mint hatszázan írták alá. Szinovszki Léna azt mondta, nem tudja mennyi szignónak kell összejönnie ahogy, hogy az úszószövetség vezetése, vagy Kiss László elgondolkozzon a lemondáson, de ez a petíció mindenképpen egy erős üzenet a magyar társadalomtól, hogy vannak olyan ügyek, amik nem évülhetnek el.
A Petíciók.hu idézi a Magyar Úszószövetség szerdai álláspontját, miszerint "akik a magyar sportban, ezen belül a honi úszóéletben tevékenykednek, mindannyian hallottak arról, hogy Kiss Lászlóval szemben 55 évvel ezelőtt milyen ítélet született".
Az úszóedzők tehát megvédték Kiss Lászlót, és az általa elkövetett bűnöket azzal relativizálták, hogy egy
mindenki által ismert esetről beszéltek.
Kiss László ügyéről egyébként három órától Százhalombattán is tárgyalnak, az ottani ellenzéki képviselők átneveznék az úszóedzőről elnevezett uszodát, illetve megfosztanák Kiss Lászlót társadalmi alpolgármesteri posztjától.