2014 novemberében szavazhattak az újpestiek arról, ki legyen a szocialista Kiss Péter utódja. A szavazatok 98,79 százalékának összeszámlálása után az MSZP-s Horváth Imre szerezte meg a helyi lakosság voksainak 50,62 százalékát, a kormánypárti Hollósi Antalra mindössze a választók 30,67 százaléka szavazott. Akkor ezt nagy győzelemként ünnepelték a szocialisták.
„Egyéni képviselőként én azt tűztem ki célul, hogy legyen képviselete Újpestnek, az újpesti polgároknak, és azt gondolom, hogy
ezt parlamenti felszólalásaimban is – akár az egészségügyről, a metróról vagy a Quaestor-ügyről volt szó – képviseltem.
Egyéni képviselőként van irodám, rendszeresen találkozom a lakossággal, és kezeljük az ügyeiket. Két kerületem is van, ebből adódóan nekem két kerület rendezvényein is részt kell venni, ami halmozott feladatokat jelent” – mondta az újpesti képviselő az Origónak.
Arról, hogy van-e megállapodás a két párt között, Horváth Imre nem akart nyilatkozni, úgy fogalmazott: a pártok belső ügyeit ő a pártok belső ügyeinek tekinti.
Sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom”
– mondta, majd hozzátette:
Engem senki nem kérdezett meg, olyan nem volt, hogy megkérdezték volna, hogy ki akar indulni.”
A különalku szerint azok, akik 2014-ben nyertek, 2018-ban is megmérettethetik magukat. A szocialista Hiszékeny Dezső, Tóth Csaba, Burány Sándor, Kiss László és Hiller István újra elindulhat, a DK-ból pedig Oláh Lajosnak adnának még egy lehetőséget. A győztes újpesti képviselő viszont nem szerepel ezen a listán, de a terveit ez nem befolyásolja.
Mindenképpen fogok indulni, mert valójában az újpesti lakosság, az újpesti választópolgárok biztatnak. A hírek kiszivárogtak, a lakosság is tud dolgokat. Többen megkerestek már, és azt tanácsolták, hogy nyugodtan induljak el”
– mondta az Origónak.
Ha nem az MSZP színeiben, akkor teljesen független színekben is el tudok indulni, de olyan dolgokról nem szeretek beszélni, ami nem biztos”
– tette hozzá.
A dokumentum alapján a szocialistáknál még ezek nevek szerepelnek: Molnár Gyula pártelnök, Bárány Balázs, Tüttő Kata, Pál Tibor, Bárándy Gergely és Kunhalmi Ágnes. Gyurcsány Ferenc pártja pedig Vágó Istvánt, Varju Lászlót, Vadai Ágnest, Élő Norbertet és Lakos Imrét indítaná a következő választásokon. A Magyar Idők birtokába jutott dokumentum hitelességét egyébként öt, névtelenséget kérő szocialista politikus is megerősítette.