Joe Wigginst, a Glassdoor UK szenior PR menedzsere egy interjúban úgy jellemezte cégét, hogy „mi vagyunk az állások TripAdvisora”. A Glassdoor anonim munkavállalói értékelésekkel, fizetési információkkal és interjútippekkel segít az embereknek abban, hogy megtalálják az állást, ami illik hozzájuk. Gyakorlatilag egy olyan fórumot jelent, ahol a munkavállalók és a korábbi alkalmazottak névtelenül, egytől ötig terjedő skálán értékelni tudják munkahelyüket és azok vezetőit, pozitív és negatív kritikákkal kiegészítve.
A Soros Györgyhöz köthető Open Society Foundations (Nyílt Társadalom Alapítványok) alkalmazottai kapva kaptak az alkalmon, a névtelenség égisze alatt szokatlanul erős kritikát fogalmaztak meg a rendszerrel kapcsolatban. Gyakorlatilag valamennyi véleményező egyet ért abban, hogy a munkahely legnagyobb előnye az ingyen ebéd, a térítésmentesen használható kávéfőző és a magas fizetések.
A pozitív oldala ennyiben ki is merül az Open Society Foundationsnek, a hozzászólók bürokratikus rendszert, diktatórikus rendszert emlegetnek, és a legtöbben elégedetlenek munkahelyükkel.
Egyikük a nyitott és szórakoztató csapatot emelte ki, kiemelve az ebédidő hasznosságát. Ugyanakkor hozzátette, hogy bosszantónak találja a bürokratikus rendszert, ami meglátása szerint lassítja a munkát.
Egy másik Soros-embernek szinte ugyanezek voltak a meglátásai. Egész biztosan történhet valami az ingyen ebéd körül, mert ő is ezt emelte ki elsőként. A rendszerrel ez a névtelen munkavállaló sem volt elégedett: szerinte a bürokratikus rendszer túl sok pénzt költ magára,
a vezetés pedig érzéketlen az alkalmazottakkal szemben.
Összességében közepesnek találja munkahelyét, három csillaggal jutalmazta azt.
A következő véleményező szerint a hely előnye, hogy támogatja a tandíjat, egészségügyi ellátást nyújt, és rugalmas a munkaidő. Ugyanakkor kifogásolja, hogy
a vezetők közül sokan régóta vannak pozícióban, szerinte diktatórikus eszközökkel irányítanak.
Azt követeli, hogy cseréljék le a jelenlegi, idősebb vezetőket fiatalabbakra, akik hitelesebben tudják képviselni a szervezet értékeit és küldetését.
Mások kifogásolják a fiatalok előrejutási lehetőségének korlátozottságát. Többen kiemelik, hogy kevés kivételtől eltekintve a szervezet vezetői
nem rendelkeznek szakmai tapasztalattal és szervezeti intelligenciával az alapítvány fenntartásához.
Legutóbb azzal került a hírekbe a Nyílt Társadalom Alapítványok (OSF), hogy Soros György átadott 18 milliárd dollárt szervezetének. Megírtuk, hogy a milliárdos üzletembernek nem a jótékonykodás, hanem sokkal inkább az volt a célja, hogy ne kelljen adót fizetnie.
Soros György szervezete, arról híres, hogy kizárólag olyan szervezeteket pénzel, amik az ő világképét hirdetik. 2016-ban az Open Society kifizetései között leszbikusok, homoszexuálisok, szexmunkások, a migráns jogvédelem és a drogreform támogatása is kiemelt szerepet kapott.