Varga kijelentette:
Magyarország alapvető érdeke a kohéziós- és agrárpolitika uniós forrásainak megőrzése,
ezért a V4-es országokkal együtt nem támogatja azok csökkentését, ahogyan a magyar munkavállalókat hátrányosan érintő kiküldetési irányelv módosítását is aggályosnak tartja.
A közlemény szerint nemzetgazdasági miniszter Marianne Thyssennel folytatott tárgyalásán hangsúlyozta:
a magyar kormány számára elsőrendű fontosságú a munkavállalók védelme,
ezért elfogadhatatlan, hogy a bizottság új javaslatcsomagja bonyolult ellenőrzési és adminisztratív kötelezettséggel sújtaná a magyar fuvarozókat, versenyképtelenné téve így azokat.
Magyarország álláspontja világos,
a járművezetők nem minősülnek kiküldött munkavállalóknak, munkavégzésük része, hogy országhatárokat lépnek át,
ezért a kiküldetési irányelv nem terjeszthető ki a szektorra - tette hozzá a tárcavezető.
Az Európai Szociális Alap 2020 utáni forrásfelhasználására Varga javasolta, hogy
az alap a jövőben ne szűküljön le a munkanélküliség kezelésére, forrásainak fontos szerepe lehet ugyanis a munkaerőpiacot érintő további kihívások, így például a munkaerőhiány vagy a digitalizáció hatásainak kezelésében.
A Nemzetgazdasági Minisztérium tájékoztatása szerint a Günther Oettingerrel folytatott megbeszélésén az Európai Unió 2020 utáni többéves pénzügyi keretére vonatozó magyar álláspontot ismertette a miniszter.
Eszerint az Egyesült Királyság kilépése okozta finanszírozási hiányt, valamint
az illegális bevándorlás jelentette többletköltségeket nem lehet a kohéziós- és agrártámogatások csökkentésével pótolni.
Magyarország ezért - a V4-es országokkal közös álláspontot képviselve - támogatja a tagállamok befizetéseinek növelését, egyúttal javasolja a költségvetés bevételi oldalát érintő új források vizsgálatát - közölte az NGM.