Szerkesztőségünk birtokába jutott annak a brosúrának egy példánya, amelyről a Magyar Idők a napokban beszámolt. A kiadvány olyan kifejezéseket, és érveket tartalmaz, amelyeket hangoztatva a bevándorlók könnyebben kaphatnak menekültstátust. A brossúrát a magyar határtól délre egy berlini központú civil szervezet aktivistái osztogatják.
A szervezet, nem meglepő módon, szorosan kapcsolódik Soros Györgyhöz.
Az Open Knowledge Foundation Deutschland (OKFD), vagyis a Nyílt Tudás Németországi Alapítványa jelentős összegeket kapott az elmúlt években az amerikai tőzsdespekulánstól.
A szótár szerkezetéből, a szerkesztők által fontosnak tartott kifejezésekből ítélve egyértelmű az a szándék, hogy megkönnyítsék a migránsok Európai Unióba jutását. Az sem kétséges, hogy profik készítették a brosúrát, akik rendkívül részletesen ismerik az uniós menekültügyi szabályozás kiskapuit.
Az érv- és kifejezésgyűjtemény jelentős része állítólagos egészségügyi problémákra vonatkozik. Annak ismeretében, hogy a bevándorlók túlnyomó része férfi, különösen elgondolkodtató, hogy a kiadványban szereplő egészségügyi panaszok között az is szerepel, hogy
„utoljára két napja éltem nemi életet".
Innen már csak egy lépés, hogy megmagyarázzák a derék „jogvédők", miért kell megértőnek lennünk, ha éppen európai nőkre szottyan kedvük a jövevényeknek.
De számos egyéb mesemondásra is megtanítják a migránsokat Sorosék, amik segíthetnek nekik a továbbjutásban:
Vannak Németországban élő rokonaim
Elhagytam/elveszítettem a családom menekülés közben.
Egy nem biztonságos harmadik országon keresztül érkeztem.
(Magyarországra, mégis melyik irányból??)
Trauma hatása alatt állok.
Homoszexuális/Transszexuális vagyok.
Soroséknak tehát eszük ágában sincs felhagyni eredeti tervükkel, gőzerővel folyik az illegális bevándorlók terelése Európa belseje felé.
Az (állítólagos) betegségekre vonatkozó állításokon kívül a szótár tíz diszkriminációra vonatkozó kifejezést is tartalmaz. Ha a migránsok ezekre hivatkoznak a hatóságok előtt, nagyobb eséllyel remélhetik, hogy befogadják őket.
Példák az állítólagos diszkriminációra: