Emlékezetes, egy december 9-ei Facebook-posztban némileg váratlanul lemondott valamennyi jobbikos tisztségéről Szotyori-Lázár Zoltán, a párt szolnoki képviselője. "Hosszas töprengést követően úgy határoztam, hogy 2019. január 1-ével lemondok minden, Jobbikban betöltött tisztségemről, így a szolnoki szervezet elnöki posztjáról is, illetve visszaadom Szolnok Megyei Jogú Város közgyűlésében betöltött önkormányzati képviselői mandátumomat is a jobbikos közösségnek" - fogalmazott a jelenlegi pártvezetéshez maximálisan lojális politikus.
Vona Gábor keresztfia írásában azt sugalmazta, hogy az új év első napjától meg fog szabadulni minden párttisztségtől, így a szolnoki önkormányzati tisztviselőségtől is.
Nem teljesen így lett.
Ugyanis a politikus a mai napig önkormányzati képviselőként van feltüntetve a város hivatalos oldalán, az info.szolnok.hu-n.
A hatályos önkormányzati törvény szerint a helyi képviselők kétféleképpen mondhatnak le: vagy a képviselő-testület ülésén jelenthetik be ez irányú szándékukat, vagy a képviselő-testületnek megküldhetnek egy írásbeli nyilatkozatot úgy, hogy eljuttatják azt a polgármesterhez. Mivel az info.szolnok.hu-n található információk szerint a legutóbbi képviselőtestületi ülést november 19-én tartották, így az előbbi opció Szotyori-Lázár esetében nem jöhet szóba, hiszen a politikus szűk egy hónappal később jelezte a visszavonulást. Ennek következtében maradt a második verzió, portálunk ezért levélben fordult a szolnoki városvezetéshez, arról érdeklődve, a jobbikos politikus jelezte-e írásban a lemondását.
Pókász Endre sajtószóvivő válaszában azt írta, hogy a
képviselő úr január első napjaiban adta be írásban lemondását, ennek határidejeként január 30-át, a soron következő közgyűlés napját jelölte meg.
Magyarán a politikus adott magának egy kis haladékot úgy, hogy jogilag lehetősége lett volna beváltani az ígéretét. Ugyanis az önkormányzati törvény arra az esetre, ha a képviselő írásbeli nyilatkozatban jelenti be a lemondását,
Tehát Szotyori-Lázárnak két lehetősége is lett volna: vagy nem ad meg ilyen időpontot, és akkor "január első napjaiban" már pontot tett volna az ügy végére, vagy rendelkezik ilyenről úgy, hogy minél közelebb hozza azt a belengetett dátumhoz. A jobbikos politikus nem ezt az utat választotta, hanem a jogszabály adta keretek között a legtávolabbi időpontot választotta ki, kitolva ezzel mandátumát.
Nem kirívó esett a korábban belengetett lemondás halogatása a Jobbikban. "2018. december 31-i hatállyal – ígéretemnek megfelelően – visszaadom országgyűlési képviselői mandátumomat a Jobbiknak, annak a közösségnek, amelynek bizalmából azt nyolc és fél éven keresztül betölthettem" - ezt már Szávay István írta Facebook-oldalán decemberben, amikor nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amin egy „kampós orrú rohadékról", egy „büdös zsidó" leveréséről beszélt. Ennek ellenére Szávay István a Parlament.hu adatai szerint a mai napig tagja a Jobbik frakciójának. Szóban szintén lemondott a jobbikos mandátumáról Staudt Gábor, aki egy többmilliárdos áfacsalási ügybe keveredett, azonban ő sem tett eleget eddig korábbi ígéretének.