Képzési központot nyitott a Mathias Corvinus Collegium Zalaegerszegen

Mathias Corvinus Collegium
MCC = Mathias Corvinus Collegium
Vágólapra másolva!
Közel háromezer tehetséges magyar fiatal vesz részt a Mathias Corvinus Collegium tehetséggondozó programjaiban, és az intézmény célja, hogy a jövőben összesen 35 helyszínen biztosítsanak a hagyományos iskolai kereteken túli képzést a diákoknak. 
Vágólapra másolva!

Orbán Balázs, a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára, az MCC kuratóriumának elnöke kifejtette: az idén 25 éves tehetséggondozó intézményrendszer az Országgyűléstől kapott tavaly felhatalmazást arra, hogy

földrajzi és szakmai téren egyaránt kiterjessze tevékenységét.

Zalaegerszegen már új képzési központot nyitott az intézmény, ugyanakkor tervek szerint a magyarországi megyeszékhelyeken kívül

a Kárpát-medencében és Nyugat-Európában is, összesen 35 helyszínen biztosítanak

majd a tehetséges fiataloknak a hagyományos iskolai kereteken túli képzési, közösségépítési lehetőségeket - mondta.

A kuratóriumi elnök jelezte: a kulturális, épített örökség megőrzése érdekében a kiszemelt helyszíneken olyan frekventált helyen lévő, műemléki jelentőségű, de elhanyagolt épületeket kerestek, amelyeket felújításra szorulnak. Zalaegerszegen így került a látótérbe a Kazinczy téren álló egykori városháza, amely a műemléki előírásoknak megfelelően születik újjá és válik az általános és középiskolás tehetséggondozás zalai fellegvárává.

Vigh László, a térség fideszes országgyűlési képviselője, miniszteri biztos azt mondta:

szeretnék, ha ez a központ a fiatal tehetségek életének meghatározó helye lenne.

Nagyon sok a tehetség a megyében és az egész Kárpát-medencében, nem szabad, hogy elkallódjanak.

Balaicz Zoltán polgármester (Fidesz-KDNP) elmondta: az első írásos említésének 600 éves évfordulóját idén ünneplő városban 1787-ben épült az első városháza a jelenlegi Kazinczy téri épület helyén. Ezt 1864-ben újították fel, majd 1898-ban nyerte el mostani formáját. A második világháborút követően először a Göcseji Múzeum használta a városközponti épületet, majd az 1970-es évektől a népi ellenőrzés szervezete költözött be, a rendszerváltást követően pedig főként az újonnan alakult pártok irodáinak adott helyet. A polgármester jelezte: a városnak kevés épített emléke maradt, ezért is kezelik kiemelten ezek megőrzését, felújítását.

Sali Zsófia, az MCC regionális képviseletvezetője arról beszélt, hogy szeptembertől - felmenő rendszerben -

ötödikeseknek, valamint középiskolásoknak indulnak tehetséggondozó és közösségépítő programok, jellemzően hétvégi elfoglaltsággal.

Az élményfoglalkozások között robotépítés, természettudományos kísérletek, a média világával való ismerkedés egyaránt szerepel, de a nagyobbak akár vitatréningen, adatvédelmi előadásokon is részt vehetnek, továbbá ingyenes nyelvi kurzusokat is tartanak, egyelőre ideiglenes helyszínen, a Tudomány és Technika Házában.