Már kisbuszokkal is utazhatnak a Tanítsunk Magyarországért program résztvevői

György László, Tanítsunk Magyarországért, kisbusz
György László, Tanítsunk Magyarországért, kisbusz
Vágólapra másolva!
A Tanítsunk Magyarországért program 13 kisbusszal gazdagodott 273 millió forint értékben.
Vágólapra másolva!

A Miskolci Egyetem két elektromos gépjárműve ünnepélyes keretek közt került átadásra, ahol a 19 általános iskolából érkezett kisdiákok és az egyetem mentorai ünnepeltek együtt.

A jelenlévőket Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora és a program társalapítója, valamint Dr. György László, a program kormánybiztosa és társalapítója köszöntötte.

A Tanítsunk Magyarországért program célja, hogy a munkalehetőségektől távol élő felső tagozatos diákok egyetemista mentoraik segítségével élményeken keresztül ismerjék meg a településen túli világot, a továbbtanulási lehetőségeket és a munka világát.

Azért kiemelten fontos a gyermekek utazása, mobilitása, mert a program azon a felismerésen alapul, hogy a mentorált gyermekek nagy része ritkán hagyja el a települése határát, ami hozzájárul ahhoz, hogy középfokon ezek a diákok 54 százalékban lemorzsolódnak a szakmaszerzés előtt.

A kisbuszoknak tehát jelentős a szerepük abban, hogy a mentorált gyermekek még általános iskolás korukban felfedezhetik a településükön túli világ izgalmait, hogy aztán középfokon megállják a helyüket és a jövőben meg tudjanak jelenni a munkaerőpiacon, el tudják tartani családjaikat, azaz a jég hátán is megéljenek.

Az ünnepség a közös öröm megélése köré szerveződött. Dr. György László kormánybiztos a köszöntőjében az említett mobilitás fontosságán túl kiemelte az ünnep, a megélt hála érzésének előremutató voltát a közösségek boldogulása szempontjából. Rámutatott többek közt arra, hogy a hála gyakorlása számos pozitív hatással bír, például amerikai kutatók szerint a hálát kifejező emberek 25 százalékkal boldogabbak.

Forrás: Origo

Továbbá György László rámutatott arra is, hogy mobilitás és társadalmi mobilitás kéz a kézben jár. Kelet-Közép-Európa és Magyarország öröksége, hogy szüleink generációjának adatott meg először az a lehetőség, hogy a tanyavilágból vagy a kistelepülésekről doktori fokozatot szerezzenek, egyetemet végezzenek. Erre az örökségre érdemes építeni.

Ezért támogatja Magyarország a felzárkózó településeken élőket.

Nekik jelent legnagyobb segítséget

az ingyenes tankönyv, az ingyenes és kedvezményes étkeztetés, valamint az előrehozott családi pótlék kifizetése.

Mindez jól illeszkedik Magyarország teljesítményelvű stratégiájába, hogy mindenki tehetségének és szorgalmának megfelelően tudjon boldogulni.