Gazdagodó baloldali oligarchákat és sötét üzletek hozott a Trippon-matek Újpesten

TripponNorbert
Karácsony Gergely és Trippon Norbert
Fotó: Facebook
Vágólapra másolva!
Újpesten Trippon Norbert, Gyurcsány Ferenc helyi tanítványa kiépítette a helyi DK-s hálózatot, amit helyben csak Trippon-mateknak neveznek. Az elvet már korábban ismertettük: bábokat használnak fel, a Bajnai-Gyurcsány-korszak oligarcháit, baloldal kedvelt cégeit hozzák helyzetbe és maguk is rejtélyesen gazdagodnak. Az Origo cikkében bemutatjuk, hogy hogyan is működik a Trippon-matek: neki plusz, az újpestieknek mínusz.
Vágólapra másolva!

A 2019-ben hatalomra jutó Déri-Trippon-páros egy rendezett városrészt kapott a kezébe. A korábbi városvezetés 9 milliárd forintos tartalékkal adta át a kormányrudat. Nem beszélve a beruházásokról, amelyekből majdnem dupla annyi volt Wintermantel utolsó évében, mint 2023-ban.

És akkor mi történt az elmúlt 5 évben a IV. kerületben? Például az, hogy teljesen feleslegesen elgáncsolták Tripponék a Magyar Íjász Szövetség, már szerződésekkel elindított csarnokának létesítését. A Déri-Trippon-páros parkerdő és környezetvédelem hazugságával akadályozott meg egy félmilliárdos fejlesztést, majd okozott még ennél is nagyobb kárt Újpestnek és a Magyar Íjász Szövetségnek. Tudniillik a baloldali városvezetés – mit sem törődve az általuk generált tucatnyi jogi problémával, csak azért, hogy a korábbi városvezetés projektjének keresztbe tegyen – 2019 novemberében már kezdeményezte a Kerületi Építési Szabályzat módosítását, hogy ne legyen lehetséges épületet létesíteni az eredetileg tervezett helyszínre. Mikor leesett Tripponéknak, hogy mekkora kárt okoztak, egy olyan csereszerződésbe kényszerítették a pályázati pénzük miatt lépéskényszerben lévő íjászokat, amit nem tehettek volna meg, mivel az nem volt maradéktalanul az övék. Az ügyben több bűncselekmény gyanúja miatt több nyomozás is folyamatban van.

 

 

Íjászcsarnok nem, de egy újabb gigatársasház jöhet

Persze a Déri-Trippon-féle városvezetés nem volt mindenkivel ilyen szőrösszívű. Hiszen környezetvédelem ide, zöld városvezetés oda, Tripponék szerint az nem károsítja a természetet, ha egy újabb 220 lakásos társasház építését kell engedélyezni. Azonban ennek a társasháznak a megépítéshez módosítani kellene a Kerületi Építési Szabályzatot is, de Tripponéknak ez is megéri. 2020. júniusi képviselő-testületi ülésen a településrendezési terv módosítását kezdeményezték, azért hogy 5 nagy ingatlanon egy 220 lakásos társasház épülhessen az Íves utca keleti oldalán. Az átminősítés közel 1 milliárd forintos extraprofitot hozhat majd a befektetőnek. Az építkezésben érdekelt vállalkozás végső tulajdonosa a Nipomo Ingatlan Kft, amely mögött egy bizonyos Nagy György oligarcha áll. Mindent megmagyaráz, hogy Nagy György a Bajnai Gordon-féle Wallis Holding tulajdonostársa. Helyi információink szerint Tripponék álságos módon a választás utánra ígérték az átminősítést az oligarchának.

 

Az ivóvízkészlet sem számít

És hogy mekkora hazugság az, hogy Trippon-Déri páros a környezetvédelem oldalán állna, azt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a főváros ivóvízkészletét veszélyeztető 100 lakásos társasháznak is zöld utat adtak. Az egykori Dobó laktanya társasházzá alakítását úgy engedélyezte a baloldali városvezetés, hogy az sérti még a saját Kerületi Építési Szabályzatukat is, de ami nagyobb probléma, hogy a lakásokhoz szükséges 120 új parkoló létesítése a dunai ivóvízbázison kerülne kiépítésre. Ez pedig fokozattan veszélyes és tilos.

 

A kivitelező, HYDRÓPLASZTIKA KFT. az önkormányzatnak készített tervében azt állítja, hogy a régi, működő laktanya használatához kapcsolódó parkolók helyén és az épületek közötti szilárd közlekedési területen alakítják ki az új parkolókat. Csak ezzel egy probléma van, hogy ezek a szilárd burkolatú helyek, soha nem is léteztek. Az építkezéssel veszélybe sodorhatják a főváros ivóvízkészletét, amely talán mégis csak túl nagy ár, egy jól sikerült Trippon-biznisz miatt.

 

Vendéglátósból lett kátyúzók és büntetőügybe keveredett médiavállalkozók

De nem csak ők, hanem más, DK-s vállalkozók is jól jártak a Trippon-mateknak köszönhetően. Újpest a lehetőségek hazája. Itt a korábban VII. kerületi vendéglős cég is helyzetbe kerülhet, mint építőipari vállalat. Mpiima Vendéglátó – mára Építőipari – Kft. ugyanis építési és bontási munkára, 290 millió forint értékben nyert el közbeszerzést 2020-ban a helyi vagyonkezelőtől. De a többi nagy értékű szerződés közül érdemes még megemlíteni, például a 300 millió forintos útfelújítással megbízott ViaNova 87 Kft-t, amely cég szintén jól ismert baloldali önkormányzatok környékén. A parképítő cégek mellett a sajtócég is jól járt, hiszen az elmúlt 3 évben az Újpesti Sajtó Szolgáltató Nonprofit Kft az Újpesti Találkozások kiadványra, a helyi médiaszolgáltatásra és néhány rendezvényre, öt tételben, összesen 483 295 998,-Ft-ot kapott az önkormányzattól. Kár, hogy nyomozás van el nem készült videók miatt folyamatban.

 

Jól sikerült üzlet a számlagyárral

És, hogy kinek sikerült még jó üzletet nyélbe ütnie az elmúlt években? Hát például Déri Tibor polgármesternek, aki a helyi szóbeszéd szerint egy igen jól sikerült lakáscserével vehették rá arra Trippon Norberték, hogy visszalépjen a 2024-es polgármesteri indulástól. A polgármester vevője az a Pannon-Work Consulting Kft. volt, amelynek a felügyelőbizottsági elnöke, Dr. Haraszti Gábor. Az ő személye azért érdekes, mivel ő, a Winkler, Barna és Társai Ügyvédi Iroda oszlopos tagja, amely ügyvédi iroda épp az Újpesti Önkormányzat megbízásában áll. Vagyis erős a gyanú, hogy Trippon Norbert egy házon belüli DK-s cég, kedvező vásárlásával vehette rá Dérit a visszalépésre.

 

A lakást igen jó áron megvásárló Pannon Work cégcsoport több vezetője is egy súlyos számlagyáros, költségvetési csalási ügybe keveredett. Vagyis ugyanaz a modell, mint a Lánchíd ügyében. Hát így megy az újpesti Trippon-matek: neki plusz, az újpestieknek mínusz.