A közbiztonságért tartott nagygyűlésen Szegedi Csanád jobbikos európai parlamenti képviselő beszédében azt mondta: Miskolcról az elmúlt tíz évben több fiatal menekült el, mint 1956 után bármikor. Úgy fogalmazott, a közbiztonság kérdésében két bűnözési formát kell felszámolni: "a politikai és a cigánybűnözést".
Szegedi Csanád a Fidesz eddigi tevékenysége kapcsán annak a véleményének adott hangot, hogy a Bajnai-kormány ideje alatt több szocialistát számoltattak el, mint a Fidesz négyhónapos kormányzása alatt. Ironikusan azt mondta: a jövő héten elindít egy akciót "Fogadj örökbe egy cigány családot!" címmel, hozzáfűzve: ő tudja, hogy létezik ez a bűnözési forma, épp ezért szeretné látni, hogy Orbán Viktor miniszterelnök örökbe fogad egyet a budai villájába.
"Közrendvédelmi telepeket" kell létrehozni, és jogszabályszerűen ki kell Miskolcról zárni a "garázda elemeket" - jelentette ki, majd hozzátette, akik képesek integrálódni, azok visszatérhetnek a társadalomba, akik pedig nem, ott töltik az életüket "kettős kordonnal, szögesdróttal körbevéve, csendőrökkel, este 10 óra után kijárási tilalommal". Azt kérte a jelenlévőktől, hogy a "rendvédelmi telepek" első oszlopát ő üthesse le.
Szegedi Márton, a Jobbik miskolci polgármesterjelöltje, aki szintén felszólalt a nagygyűlésen, úgy fogalmazott: a város a 24-dik órájában van gazdaságilag, demográfiailag és erkölcsileg is. Hozzáfűzte, megvédenek minden magyart, kimondják az igazságot és rendet tesznek Miskolcon.
A körülbelül 350-400 fős tömeg előtt beszédet mondott Volner János országgyűlési képviselő és Orosz Mihály Zoltán, Érpatak független polgármestere is.
A nagygyűlés után a résztvevők fáklyákkal vonultak végig Miskolc sétálóutcáján - a Szent István tértől az egyik belvárosi áruház előtti térig -, majd a téren elhelyezett ideiglenes táblánál felszólalt ifj. Hegedűs Loránt református lelkipásztor. A beszédet követően a nemzeti színű, jobbikos és Árpád-sávos lobogókat tartó tömeg, illetve a nagygyűlésen felszólalók is megkoszorúzták és gyertyákat helyeztek el a "Cigánybűnözés áldozatainak emlékére" feliratú ideiglenes táblát.
A tábla egyik oldalán a felirat és egy kereszt volt látható, a másik oldalon pedig a "Cigánybűnözés áldozatainak emlékére, akik értelmetlenül haltak meg" mondat volt olvasható, emellett dátumok szerepeltek rajta. Az esemény rendbontás nélkül véget ért, a helyszíneken több rendőr is tartózkodott.