Két művel képviselteti magát a listán a popművészet pápája, Andy Warhol, akinek 1963-ban készült, Elvis Presley-t ábrázoló műve nagyon magas, 81,9 millió dolláros áron kelt el szeptemberben.
A körülbelül két méteres nyomat a híres énekest cowboyként ábrázolja, aki egyenesen a nézőre szegezi pisztolyát, amit épp most rántott elő a híresen ringó csípőn nyugvó tokból.
A tekintélyes 69,6 millió dolláros áron vették meg Warhol másik olyan művét, a Négy Marlont, ami korábban soha nem került kalapács alá. Értelemszerűen ez a képen Marlon Brando szerepel, négyszer.
Ezt a két Warhol-munkát egy német kaszinó vette meg még a hetvenes években, összesen 200 ezer dollárért – mondhatjuk, hogy nagyon jó üzletet csináltak.
Szintén két művel van jelen a listán Francis Bacon. A Három tanulmány John Edwards portréjához 80.8 millió dollárért, míg a festő öngyilkosságot elkövető szeretője, George Dyer portréja 70 millió dollárért kelt el.
Cy Twombly egyik cím nélküli, a letörölt és összefirkált iskolai táblákat felidéző darabja 69,6 millió dollárért kelt el, felülmúlva a legmerészebb elvárásokat is. Két cím nélküli Mark Rothko-festmény 76 millió dollárért cserélt gazdát a Sotheby aukciós házon keresztül, ami megtörte a Christies idei dominanciáját.
A lista egyetlen nem huszadik századi munkája, az impresszionista Édouard Manet Tavasz című képe 65,1 millió dollárért kelt el, megduplázva előzetesen becsült árát.
Az absztrakt expresszionista Barnett Newman Fekete tűz I című munkája 84,2 millió dollárért kelt el.
A lista egyetlen női művésze Georgia O'Keeffe, akinek erotikus felhangokkal bíró virágportréja 44.4 millióért került eladásra. Ezzel O'Keeffe-é lett a világ legdrágábban értékesített, női művész által készített festménye, Joan Mithcellt ledöntve a trónról.
A kilenc festmény mellett egy szobor is helyet kapott az idei listán. Alberto Giacometti A szekér című szobrát 101 millió dollárért vette meg Steven A. Cohen, amerikai befektető.