Fekete Péter, a Fővárosi Nagycirkusz igazgatója az MTI-nek elmondta:
Jövőt építeni csak a múlt tiszteletével lehetséges. A cirkuszművészet megújítása során a hagyományok tisztelete és felelevenítése a feladatunk, s egyébiránt bálozni, találkozni, farsang idején összejönni jó, szép hagyománya volt hajdan az artista közösségnek.
Fekete Péter azt is hangsúlyozta:
az artistatársadalom összetartó, egymást segítő közösség, régen az utazó cirkuszok a szezonra indulás előtt szívesen találkoztak, ünnepeltek együtt.
Artista Bált utoljára az 1990-es évek elején rendeztek. 2008-ban tettek egy kísérletet külső helyszínen a hagyomány felélesztésére, de akkor az nem járt sikerrel.
A mostani esemény kapcsán a Fővárosi Nagycirkusz igazgatója arról is beszélt:
A farsang jegyében minden év februárjában meg fogjuk rendezni ezt a találkozót. Olyan cirkuszról álmodunk, mely találkozóhelye, otthona valamennyi magyar artistának
Fekete Péter kiemelte, hogy
Magyarország épített kőcirkuszával kivételes helyzetben van Európa közepén, így ezt a lehetőséget a lehető legjobban kell kihasználni.
A direktor hozzátette:
A Fővárosi Nagycirkusz a közönség számára egész évben nyitva tartó művészeti intézmény, az emberi erővel megvalósítható csoda háza, a szakma számára pedig találkozóhely, a hagyományok és megújulások szakmai színtere
Az Artista Bálra meghívást kaptak az artistatársadalom tagjai, cirkuszművészek, légtornászok, bohócok, cirkuszigazgatók és családjaik.
Velük ünnepelnek a Fővárosi Nagycirkusz Győztesek Karneválja műsorának szereplői is:
a kínai lábzsonglőr lányok, a lett galambidomár Andrejs Fjodorovs vagy a nemrég díjat nyert Stanislav Vysotsky zsonglőr is.
Az eseményen köszöntőt mond Fehér Anna Jászai Mari-díjas színművész, Kabai Alex, a Lúdas Matyi című, hamarosan újra műsorra kerülő darab címszereplője pedig dalegyveleggel kedveskedik a bálozóknak.
Az esemény díszvendége a Monte Carlo-i Aranybohóc-díjas artistapár, ifj. Richter József és felesége Marylo lesz.