Ötoldalas beadványában a felperes Judy Huth azzal vádolja Cosbyt, hogy "kezét kezébe fogva szexuális aktust hajtott végre magán a beleegyezése nélkül".
A pert egy nappal azután kezdeményezték, hogy Cosby hétfőn bejelentette, lemond egykori alma matere, a philadelphiai Temple Egyetem kuratóriumi tagságáról, tekintettel arra, hogy az elmúlt hetekben több mint egy tucat nő jelentette ki nyilvánosan, hogy az Egyesült Államok szerte népszerű tévésztár szexuálisan zaklatta őt.
A jelenleg 77 éves Cosby az amerikai televíziós sorozatok első fekete sztárja volt, akinek tündöklése kisebb-nagyobb megszakításokkal 1965-től a 2000-es évek első évtizedének közepéig tartott. A nős, sok gyermekes színész-író-producer-zenész-aktivista, akinek imidzsében kulcselem a családközpontúság, hosszú pályafutása során 4 Emmy- és 9 Grammy-díjat kapott. 2002-ben George W. Bush Elnöki Szabadságéremmel tüntette ki.
Vádat hivatalosan sohasem emeltek ellene. 2005-ben azonban Andrea Constand, a philadelphiai Temple Egyetem női kosárlabda-igazgatója 2005-ben feljelentést tett ellene nemi erőszak miatt. Igaz, az ügyet fizikai bizonyíték híján ejtették, de a nő még abban az évben polgári peres eljárást is indított a sztár ellen, miután 13 olyan nőt gyűjtött össze az országból, aki hajlandó lett volna tanúskodni az ügyében. Constand és Cosby végül peren kívüli megállapodást kötött, amelynek részletei nem ismeretesek.
A The Washington Post című napilap tíz nappal ezelőtt közölt leleplező írásában egyebek között azzal magyarázta a csaknem egy évtizedig szunnyadó vádak újbóli felszínre törését, hogy a közösségi médiát ma már szinte lehetetlen elfojtani.