Az incidens London északkeleti részén, a Central metróvonal Leytonstone nevű állomásán történt.
A szinte azonnal a helyszínre érkező rendőrök
a merénylőt elektromos sokkolóval leterítették,
majd őrizetbe vették, és egy londoni rendőrőrsre szállították. Richard Walton, a Scotland Yard terrorelhárító ügyosztályának parancsnoka hivatalos közleményben jelentette be, hogy a rendőrség "terrorista incidensként" kezeli a támadást.
Walton szombat éjjeli nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy a Nagy-Britanniában érvényben lévő terrorkészültség szintje nem változott, továbbra is a második legmagasabb, amely a hivatalos meghatározás szerint
súlyos mértékű terrorfenyegetettséget jelent.
Ez a riasztási szint azt tükrözi, hogy a brit biztonsági szolgálatok megítélése szerint Nagy-Britanniában "nagy valószínűséggel" lehet számítani terrortámadási kísérletre. A Scotland Yard terrorellenes részlegének parancsnoka nyugalomra, de egyben éberségre is kérte a lakosságot.
A Nyugat-Londontól a brit főváros északkeleti negyedeiig közlekedő, az egész várost átszelő Central metróvonalat részlegesen, a Leytonstone megállótól mindkét irányban több állomásnyi távolságban lezárták, de a 400 kilométer hosszú, tizenkét fővonalból és számos elágazó vonalból álló londoni metróhálózat többi részén zavartalanul közlekedtek tovább a szerelvények. A brit főváros tömegközlekedésének szervezéséért felelős városházi cég, a Transport for London szombat éjjel azt kérte az utazóközönségtől, hogy egyelőre kerülje a Central metróvonalat.
Nagy-Britannia csütörtökön kapcsolódott be az Iszlám Állam nevű dzsihádista terrorszervezet szíriai állásai elleni nemzetközi légi hadműveletekbe, miután a kormány erre vonatkozó indítványát a londoni alsóház előző nap, tízórás vita után jelentős többséggel jóváhagyta.
A The Sunday Times című tekintélyes konzervatív vasárnapi brit lap beszámolója szerint a rendőrség olyan hírszerzési adatokat vizsgál, amelyek arra vallanak, hogy a múlt havi párizsi mészárlás egyik végrehajtója a francia fővárosban elkövetett merényletek előtt Londonban és a közép-angliai Birminghamben járt. A brit elhárító szolgálatok vizsgálnak több olyan birminghami illetőségű embert is, akikről gyanítják, hogy
kapcsolatban álltak a november 13-ai párizsi támadássorozat fő kitervelőjével,
a belga-marokkói Abdelhamid Abaaouddal. A lap szerint más nyugati országok elhárítási hatóságai figyelmeztették Londont, hogy az Iszlám Állam Nagy-Britanniát szemelte ki következő célpontjának, és merénylet elkövetésére utasította Szíriából hazatért brit tagjait.
Felkerült online felületekre egy olyan videó is, amelyben az Iszlám Állam egy angolul beszélő tagja géppisztollyal a kezében, öngyilkos merényletekhez használt, robbanóanyaggal megtölthető övet viselve közölte, hogy "a bosszú megkezdődött, vér fog folyni (...), Franciaország csak a kezdet volt". Keith Vaz, a brit alsóház belügyi bizottságának elnöke a londoni metróban elkövetett támadás után elmondta, hogy a közel-keleti konfliktusövezetekből hozzávetőleg
400 brit dzsihádista térhetett haza Nagy-Britanniába.
A munkáspárti politikus szerint "egytől egyig mindegyiküket gondos megfigyelés alatt kell tartani".
Hétvégi brit sajtóértesülések szerint megerősítették a brit királyi család tagjainak biztonsági őrizetét az után, hogy a londoni parlament megszavazta a légierő bekapcsolódását az Iszlám Állam szíriai állásai elleni hadműveletekbe.