Szinte biztosan elfogadja az Európai Parlament állampolgári jogokkal, illetve bel- és igazságüggyel foglalkozó bizottságának (LIBE) balliberális többsége a holland Judith Sargentini nevével fémjelzett, Magyarországról szóló jelentést.
Nincsenek illúzióim, számomra egyértelmű: a baloldal ezzel a jelentéssel a magyar kormány kemény, az illegális migráció elleni politikája miatt bünteti Magyarországot
- nyilatkozta Gál Kinga a Magyar Időknek. Judith Sargentini eddig is minden vita során elmondta, hogy a cél a hetes cikkely alapján eljárást kezdeményezni hazánkkal szemben. Támadó és ellenséges a hangnem, s amit látunk, az egy eleve eldöntött forgatókönyv megvalósulása - mondta a Fidesz európai parlamenti képviselője a szavazás előtt.
Sargentini képtelen felfogni, hogy a magyarok esetleg másképp gondolkoznak, hogy a néhány civil szervezet által kreált hamis kép, a baloldal vélt valósága köszönő viszonyban sincs a tényekkel. Ha valami nem illeszkedik az általuk elképzelt világba, azt már zavaró tényezőnek bélyegezik – fogalmazott Gál Kinga, azt hangsúlyozva: ez a baloldali elit végérvényesen eldöntötte, hogy a kormány és annak vezetője, Orbán Viktor elítélendők.
Egy koncepciós eljárás folyik az EP-ben Magyarországgal szemben, az úgynevezett Sargentini-jelentés például „minősített hazugságok gyűjteménye" - minderről már Szijjártó Péter beszélt. A külügyminiszter hozzátette: ezek a bizottsági anyagok
olyan ügyeket hánytorgatnak fel, amelyeket már régen lezárt Magyarország és az Európai Bizottság.
„Az látszik, hogy NGO-k egy csoportja folyamatosan rendkívül negatív képet fest Magyarországról, ezen NGO-kban közös, hogy közvetve, közvetlenül, szorosabban vagy lazábban Soros György hálózatához tartoznak" - fogalmazott a miniszter.
Brüsszel immár nyolc éve támadja rágalmakkal Magyarországot, a vádak elhangzása után pedig alkalmat sem adnak a védekezésre - minderről már Szájer József beszélt. Példaként említette erre a fideszes képviselő a LIBE-bizottság múlt szerdai ülését, ahol a Magyarországgal szembeni álláspontot fél órában fejthették ki a magyar jogállamiság helyzetéről szóló Sargentini-jelentés vitájában, míg a védekezésre alig 4-5 perc jutott.
Szájer József ezzel összefüggésben kijelentette,
a brüsszeli baloldali politikusok percenként hivatkoznak a jogállamiságra, miközben annak legelemibb feltételeit sem teljesítik,
tulajdonképpen diktátorokként viselkednek. A Sargentini-jelentés készítői például bejelentették, az európai jogon túli kérdéseket is vizsgálnak, noha az Európai Uniónak nincs felhatalmazása az olyan ügyek vizsgálatára, mint a nyugdíjak mértéke, a nők száma a politikában vagy az oktatási kérdések.
A mostani konfliktus előzményei tavaly májusig nyúlnak vissza, amikor az EP arról döntött, hogy a brüsszeli szlengben uniós atombombának elkeresztelt 7. cikk szerinti eljárás előkészítését kérte hazánkkal szemben, amely végső soron Magyarország szavazati jogának felfüggesztéséhez vezethet. Az előterjesztést a szociáldemokrata, a liberális, a zöldpárti és a radikális baloldali frakció együtt nyújtotta be. Az EP ezt követően utasította a LIBE-t, hogy készítsen különjelentést.
A magyar kormány akkor ezt úgy kommentálta, hogy Soros-jelentés készül Magyarországról.
Jelentéstevőnek pedig egy zöldpárti európai parlamenti képviselőt jelöltek ki, aki elsőre óriási elánnal, már-már földöntúli megszállottsággal kezdett neki feladatának: Magyarország megregulázásának. De ki is valójában Judith Sargentini, aki ennyire gyűlöli Magyarországot? A nagyhangú zöldpárti európai parlamenti képviselő eddigi politikai tevékenységét áttekintve nem nehéz megérteni, hogy mi a mozgatórugója: teljes mértékben Soros György embere, és a létező legelkötelezettebben bevándorláspárti.
Sargentini már fiatal korában megkapta a megfelelő ideológiai kiképzést, egy lapinterjúban úgy fogalmazott, hogy családja „politikailag nagyon is tudatos". Tökéletesen példázza, hogy szülei már egészen kis gyerekként magukkal cibálták a nukleáris fegyverek Hollandiában történő elhelyezése elleni tüntetésekre. Az évek teltek-múltak, de pályafutását 2009-ben koronázta meg. Ekkor bejutott az Európai Parlamentbe, és még ebben az évben jelölték a Baloldali Zöldek frakcióvezetőjének. Kiemelte akkor, hogy olyan kérdésekkel kíván foglalkozni, mint a migráció, az éghajlatváltozás és az emancipáció.
Sargentini is rajta van Soros György megbízható szövetségeseinek listáján.
Bár tagadja, hogy Soros embere lenne, 2013-ban ő maga írta közösségi oldalán, hogy már 10 éve együtt dolgozik Soros György egyik szervezetével, és kifogástalan az együttműködésük. Az meg különösen sokatmondó, hogy a holland politikus önként jelentkezett a jelentés elkészítésére. Nézzük, miért is volt ilyen lelkes a feladat elvállalásakor:
Sargentini feltűnően sokszor és feltűnően hangosan kiállt a bevándorlás és a migránsok minél nagyobb számban történő befogadása mellett. Jóval megelőzve korát, már 2013-ban arról beszélt a France 24 nevű francia televíziós csatornának, hogy minden bevándorlónak tisztességes otthont és méltányos esélyt kell adni. 2015-ben azért harcolt az Európai Parlamentben, hogy a migránsok munkalehetőséget kapjanak, 2017-ben a menekültek világnapján pedig azon kesergett, hogy továbbra sem működik a bevándorlási kvóta, és a tagállamok nem veszik át a migránsokat.
Sargenitni bár minden fórumon kiáll a minél nagyobb demokrácia, átláthatóság és sajtószabadság mellett, de
amikor neki próbálnak feltenni kérdéseket, akkor nagyon gyorsan menekülőre fogja.
Az Echo TV brüsszeli tudósítója szerette volna megtudni a képviselő-asszonytól, hogy miért támadja hazánkat, de csupán annyi választ kapott, hogy ne idegesítse fel őt a televízió, majd elrohant.
A Sargentini-jelentés célja, hogy felkérje a tagállami kormányok képviselőiből álló Tanácsot az Európai Uniós alapszerződés nevezetes 7. cikkelyében foglalt eljárás elindítására, ezt, ahogy korábban írtuk, a brüsszeli szlengben uniós atombombának szokták nevezni. Azonban ahhoz, hogy Magyarország ellen ezt élesítsék, több szigorú feltételnek kell teljesülnie.
A folyamat azt eredményezheti, hogy Magyarország szavazati joga felfüggesztésre, vagy végső soron akár az EU-s támogatások befagyasztásra kerülnének. Tehát messze van még a vége, Judith Sargentini jelentése csak az első lépesek egyike. Hogy Soros hűséges támogatójának mi a célja, az viszont nem kérdéses.