Több videofelvétel is azt bizonyította, hogy a sajtóban most már szinte egységesen "gengsztereknek" nevezett gyújtogatók szabadon garázdálkodhattak Párizsban, a rendőrök nem léptek fel ellenük. A sárgamellényesek közül többen belügyi provokációra gyanakodtak, a békés tüntetőkkel szemben ugyanis gyakran intézkedtek, sőt, újságírók is sérültek meg rendőrségi könnygázgránátoktól.
A Le Figaro azt feszegeti, hogy
túl kevés volt a rendőr Párizsban.
Miközben a belügyminiszter, Macron bizalmi embere, Castaner is tudta, hogy a legkeményebb szombat lehet a franciaországi lázadás kezdete óta, mindössze 5 ezer rendőrt küldtek Párizs utcáira, így nekik esélyük sem volt megakadályozni a maszkos bűnözők tombolását városszerte.
A Figaro egyik tudósítójának késő este a rendőrök arról panaszkodtak, hogy reggel 5 óra óta folyamatosan szolgálatban vannak, megállás nélkül, még enni sem tudtak. Többen is azt mondták, túl kevesen vannak, és anarchia van a városban. Az egyikük gúnyosan azt kérdezte, hogy most miért nem hívják Benallát, utalva Macron volt szadista testőrére, aki május elsején egy kis baloldali tüntetésen passzióból békés tüntetőket vert rendőrségi rohamsisakban.
Az ellenzéki pártok szombaton keményen támadták a belügyminisztert, az egyik kisebb szuverenista párt elnöke, Nicolas Dupont-Aignan lemondásra szólította fel Castanert, akit alkalmatlannak és manipulátornak nevezett.
Laurent Wauquiez a jobboldali Republikánusok elnöke pedig népszavazást követelt Macron ökológiai programjáról és a büntetőadókról. A francia elnök a Buenos Aires-i G20 csúcson három napig nem mondta ki a sárgamellényesek kifejezést. Igaz, amikor megérkezett, legalább kezet fogott kettővel: a repülőtéren ugyanis senki nem fogadta, így kínjában a repülőtér sárga mellényben lévő biztonsági embereit üdvözölte.
A francia sajtóban még ma is téma a francia elnök megalázó fogadtatása.