A vitát - hivatalosan - a bevándorláspárti Zöldek EP-frakciója kezdeményezte a legfrissebb magyarországi fejleményekre, az ellenzéki tüntetésekre, a munka törvénykönyvének módosítására és a közigazgatási bíróságok létrehozására tekintettel. A vitára várhatóan január 30-án vagy 31-én kerül sor.
A Magyarországot pellengére állító, válogatott hazugságoktól hemzsegő Soros-Sargentini jelentést összeállító, Judith Sargentini, a szélsőbaloldali Zöldek EP-képviselője közölte: a napirendre vételre azért volt szükség, mert nem úgy alakulnak a dolgok Magyarországon, ahogy azt ő szeretné.
Ebből a mondatból egyértelműen kiderül, hogy a kezdeményezés mögött Sargentini áll.
A holland politikus tehát még mindig veszi a bátorságot arra, hogy nyíltan beavatkozzon Magyarország belpolitikai életébe, azzal a nem titkolt céllal, hogy
átformálja azt a saját bevándorláspárti nézetei alapján.
A magyar emberek azon döntését, hogy már harmadik alkalommal is kétharmados többséggel ruházták fel a kormánypártokat, teljes mértékben figyelmen kívül hagyja.
Sargentini a mondanivalója végén felszólította az Európai Unió tagországait a Magyarország elleni egyértelmű fellépésre, mert szerinte hazánk megsérti az EU alapszerződését és a közös alapértékeket.
Az állítólag jogsértésekkel kapcsolatosan
konkrétumokra persze ezúttal sem tért ki.
A magyarellenes politikus közben a Twitter-oldalán is ujjong Magyarország várható elítélése miatt.
Mindez jól illeszkedik a bevándorláspárti, hazai és külföldi baloldali pártok EP-választási kampányába.
Ahogy az Origo is beszámolt róla, kedden Sargentini az Unió szívében, a Bizottság épülete előtt, a Robert Schuman téren
a bukott balliberális ellenzék valamennyi pártjával közösen tüntetett Budapest politikája ellen.
A rendezvény óriási kudarcnak bizonyult, csupán egy maroknyi ember volt kíváncsi a Magyarországot és a magyar embereket gyalázó beszédekre.
Az érdektelenségbe fulladt tüntetés előtt a holland politikus a következőket nyilatkozta: „Nagyra értékelhető, hogy az ellenzéki pártok egységben gondolkodnak, és arra törekednek, hogy az eddigieknél nagyobb legyen ez az egység".
Ezzel a szélsőbaloldali képviselő azon óhaját fejezte ki, hogy
valamennyi magyarországi ellenzéki párt, a gyurcsányista DK-tól a cigányellenes Jobbikig állítson fel egy közös, bevándorláspárti listát az európai parlamenti választásokra.