Talmácsi Gábor 2001 és 2010 között szerepelt a gyorsaságimotoros-világbajnokságon, 2007-ben világbajnok lett a legkisebb, 125 köbcentiméteres géposztályban.
A 30 éves motoros 2011-ben már nem versenyzett a MotoGP-ben, és bár voltak és vannak ajánlatai, úgy döntött, hogy befejezi a karrierjét.
"A motorsportban mindent elértem, amit szerettem volna, és bár most is vannak ajánlataim, ezekkel a lehetőségekkel és a hozzá tartozó technikai háttérrel nem lehetne a legjobbak közé kerülni. A technikai sportok alapja az erős anyagi háttér, és a legkiválóbb MotoGP-csapatokhoz is magas összegeket kellene fizetni, amely ebben a gazdasági helyzetben nehezen teljesíthető" - indokolta döntését.
Talmácsi az elmúlt egy-két évben számos autóban kipróbálta magát, versenyzett a Renault Clio-kupában, a Porsche-kupában, a hosszú távú 24 órás GT-versenyen, terepralifutamon, vezetett egy Forma-1-es autót is, tavaly decemberben pedig elindult a Szilveszter Rallye-n, ahol Répa Kata navigátorral a 140 indulóból az abszolút ötödik helyen végzett, ezért is döntött úgy, hogy átvált a ralira, és az idén elindul a magyar bajnokságon.
"Most, hogy belekóstoltam a rali világába, határozottan nagyobb motivációt érzek magamban, hogy négy keréken versenyezzek. Célom, hogy versenyről versenyre előrébb lépjek, és tapasztalatot gyűjtsek. A rali nagyon változatos és izgalmas. A körülmények folyamatosan változnak, és egyfolytában improvizálni kell. Egyszerre kell gyorsnak lenni az aszfalton és a murvás gyorsasági szakaszokon is."
Talmácsi Gábor ugyanakkor nem hagyja ott teljesen a motorversenyzést, szeretné felkarolni a fiatalokat. "Szívügyemnek tekintem a fiatal tehetségek képzését, éppen ezért saját csapatot kívánok létrehozni, amelynek két versenyzője ebben az évben a hazai bajnoki futamokon versenyezne. A Magyar Motorkerékpár Szakközép- és Szakiskola egyik speciális tantárgya a versenyszerelő-képzés, azt szeretném, hogy a legügyesebb diákok segítsék majd a csapatot, ezzel lehetőséget biztosítok számukra is a fejlődésre, a tapasztalatszerzésre. Tervezem, hogy együttműködünk a Testnevelési Egyetemmel, ahol most folytatom a tanulmányaimat. A pszichológia tanszék segít felkészíteni a versenyzőket, mert a fizikai felkészülés mellett ebben a sportban nagyon fontos a helyes gondolkodás, továbbá az iskola segít a fizikai felkészülésben is."