Francia Nagydíj: Tóth 22., Talmácsi kiesett

Tóth Imre huszonkettedik lett, míg Talmácsi Gábor nem ért célba a gyorsasági motoros világbajnokság Francia Nagydíján a 125 kcm-es géposztály versenyében. Ebben a kategóriában az olasz Lucio Cecchinello győzött, s összesen huszonöten fejezték be a futamot. A 250 kcm-es kategóriában a Melandrival hatalmas csatát vívó spanyol Nieto győzött, a MotoGP-t pedig az olasz Valentino Rossi nyerte.

A gyorsasági motoros vb legnépszerűbb kategóriáját, a MotoGP-t az olasz Valentino Rossi nyerte. A versenyzők eredetileg huszonnyolc kört teljesítettek volna, de eső miatt idő előtt leintették a futamot, s a huszonegyedik kör utáni sorrend alapján hirdettek végeredményt. Rossi idén csak a Dél-afrikai Nagydíjat nem nyerte meg, Welkomban második volt a japán Ukava Toru mögött.