Az már korábban eldőlt, hogy a magyar csapat az A csoport 2. helyén végez, így pályaelőnnyel vág neki a negyeddöntőknek, a Bourges viszont harcban volt még a harmadik helyért, ráadásul a soproniaknak volt törlesztenivalójuk, ugyanis a kinti meccsen francia győzelem született.
A mérkőzés első kosarát a vendégek szerezték Diandra Tchatchouang révén, de hamar jött a válasz Tina Jovanovicstól, aki a büntetőt is bedobta a kosár után.
Főleg a kemény védekezés dominált mindkét oldalon, jóval több volt a pontatlan, mint a pontos dobás.
Crystal Langhorne szépen dolgozott centerben, sikerült megszakítania a pontcsendet, majd két büntetőt is értékesített. Danielle Page is feliratkozott a pontszerzők közé, míg a túloldalon Tchatchouang szórta a kosarakat. A francia csapatnál ezen a meccsen mutatkozott be a WNBA-t is megjárt kanadai center, Ruth Hamblin, aki többször is megmutatta, milyen a kemény védekezés, majd Határ Bernadett mellett szerzett egy szép kosarat,
de a magyar válogatott centere két gyönyörű blokkal vett revánsot.
Az első negyed így is 12-11-es francia vezetéssel ért véget, azaz nem a gyönyörű támadásoké volt a főszerep.
Langhorne kosara nyitotta a második tízpercet, majd egy klasszismegoldással növelte saját és a Sopron pontjainak a számát: úgy megforgatta Hamlint, hogy rajta kívül mindenki elszédült a Novomatic Arénában.
Roberto Iniguez mester úgy hajtotta a soproni lányokat, mintha ez lenne az Euroliga döntője, a tétnélküliség ellenére is szerette volna, ha a csapat maximálisan odateszi magát.
Kellett is a spannolás, a Bourges nem akart leszakadni, Marine Johannes kosaraival tartotta a lépést a francia együttes, sőt el is húzott 23-20-ra - a pontszegény meccsen ez egészen komoly előnynek számított. A játékvezetők engedték a kemény küzdelmet, rengeteg személyi hibát engedtek el mindkét oldalon, ennek is volt bőven szerepe, hogy ilyen kevés pont született. Szűk négy perccel a félidő vége előtt fordított a Sopron 24-23-ra, a túloldalon viszont Sarah Michel két büntetőhöz jutott, de csak egyet dobott be, egálnál pedig időt kért Iniguez mester. Yvonne Turner gyönyörű betörésével ismét magyar vezetésnek örülhetett a közönség, majd Jovanovics szerzett egy nehéz kosarat.
Így 30-26-os soproni előnnyel ért véget a rendkívül küzdelmes első félidő.
Johannes a harmadik negyedben ott folytatta, ahol a másodikban abbahagyta, de Turner válaszából megszületett a Sopron első jó triplája. Hét kísérlet kellett hozzá, de a vezetés így is megvolt. Langhorne továbbra is gyártotta a pontokat, de Tchatchouang sem maradt le ebben a műfajban. Rajta és Johannesen kívül senkinek sem volt négynél több pontja a Bourgesban a meccs ezen szakaszában, ők viszont 24-et vállaltak a franciák addigi 35 pontjából.
Marine Johannés nem mindennapi gólpassza:
Langhorne újabb piruettje után már 42-35-re vezetett a Sopron, ekkor pedig már a közönség hangja is megjött, zengett a csarnok.
Alekszandra Crvendakics tempójával tovább nőtt a különbség, majd, egy gyorsindítást Salvadores fejezett be, és először ment 10 pont fölé a soproni előny.
A francia együttes több játékosa is kezdte elveszíteni a fejét, Johannes egy visszajátszás után technikai hibát kapott heves reklamálásért, ami után 3 ponttal büntetett a magyar klub. Brooke Sharpe dudaszós háompontosa tett arról, hogy 13 pont helyett csak 10 legyen a Sopron fórja három negyed után, így 52-42 állt az eredményjelzőn a negyedik negyed előtt.
A záró játékrész ismét meghozta a kemény védekezést és a fizikális játékot, több mint kettő perc kellett az első pontok megszületéséig, megint Tchatchouang volt eredményes középtávolról, de Godin és Sharpe is betalált.
A 9-0-ás francia roham után Iniguez mesternek időt kellett kérnie öt és fél perccel a vége előtt.
Turner rögtön szerzett egy fontos kosarat, ezzel ismét 6 volt közte. Ebből az utolsó percre négy maradt, 54-50-nél támadhatott a Sopron, Fegyverneky Zsófiát viszont olyan keményen becsapdázták, hogy lennmaradt a földön. Szerencsére tudta folytatni a játékot, pedig utána is ütötték-vágták, így a büntetővonalra is odállhatott, de csak az egyiket tudta bedobni.
Ez volt a Sopron 3. (!) pontja ebben a negyedben,
majd Langhorne tett hozzá még kettőt a vonalról, 22 pontjával a mezőny legeredményesebb játékosa lett. A vége 57-50-es Sopron-siker, ami a 10. magyar győzelmet jelentette, valamint a csoport második helyét. A negyeddöntőben minden bizonnyal a török óriás Fenerbahce lesz Fegyvernekyék ellenfele.
Végeredmény, Euroliga, csoportkör, 14. forduló:
Sopron Basket - Tango Bourges Basket (francia) 57-50 (11-12, 19-14, 22-16, 5-8)
a Sopron legjobb dobói: Langhorne 22, Jovanovics 13, Turner 11
a Bourges legjobb dobói: Tcahtchouang 15, Johannes 13
A klubrekordot jelentő tíz Euroliga-siker után a csapatkapitány, Fegyverneky Zsófia értékelt az Origónak:
"Ebben a szezonban jellemző ránk, hogy rengeteget dolgozunk és mindenki odateszi magát mindig. Erre a meccsre is úgy készültünk, mint az összes többire, hazai pályán szerettünk volna mindenképpen győzni. A szurkolók kijöttek, hogy megnézzenek minket, azt, hogy nyerünk, szóval ez nekik is szólt. Szerettünk volna ritmusban maradni,
na meg sportolók vagyunk, úgy állunk oda mindig, hogy nyerni akarunk.
Kevés kosaras, küzdelmes mérkőzés volt, a negyedik negyedben nem is sikerült betalálnunk. A távoli dobásainkkal végig hadilábon álltunk, de azt azért tudni kell, hogy a Bourges egy extrán védekező csapat, a klub történetében mindig is erre építettek.
A negyeddöntőben jön a Fenerbahce és lehet mondani, hogy toronymagas esélyese a párharcnak.
De egy ilyen alapszakasz után, pályaelőnnyel szerintem már egész Európa úgy jön ide, hogy senki sem mehet biztosra. Maximálisan fel fogunk készülni és mindent meg fogunk tenni, bárki is jön szembe, mi soha nem állunk hozzá úgy, hogy ez egy lejátszott párharc. Dolgozzanak meg minden kosárért és érezzék, hogy semmit nem adunk könnyen.
Nagyon jó csoportkörön vagyunk túl, idegenbeli extra győzelmekkel, úgyhogy evés közben jön meg az étvágy, bármi lehet ezután."