Fennállása során először hódította el a Magyar Kupát a Szolnoki MÁV-Coop SE nőikosárlabda-csapata, miután a szegedi fináléban nagy csatában legyőzte a Euroleasing-Orsi Sopron együttesét.

Magyar Kupa, döntő:
Szolnoki MÁV-Coop SE - Euroleasing-Orsi Sopron 76-74 (23-19, 19-26, 22-15, 12-14)
Szeged, 1000 néző
vezette: Bodnár, Valovics
pontszerzők: Papp 23, Csákány 15/3, Farmer 12/3, Hibbert 9/3, Delmis 7, Englert 6, Perovic 4, illetve Kovacevic 24/3, Vesel 14, Vajda 10/6, Seres 9/3, Bielikova 9, Horváth 4, Honti 4.

Idegesen, sok hibával kezdtek a mintegy 500-500 szurkolójuk által buzdított csapatok, csaknem másfél percet kellett várni az első kosárra. Az Euroliga-negyeddöntős Sopronban a szerb-montenegrói Kovacevic ezúttal is igazolta klasszisát, míg az Európa-kupában ezüstérmes Szolnokban a válogatott Papp 10 pontot dobott a nyitó negyedben.

A folytatásban több mint két percen át nem találtak a gyűrűbe a Tisza-partiak, így az elmúlt 7 évben diadalmaskodó Pécset a legjobb nyolc közt búcsúztató ellenfél felzárkózott. Az óriási küzdelemben gyakorlatilag támadóidőnként cserélődött a vezetés, a soproni kapitány Seres ontotta a triplákat, így a nagyszünetben már 45-42 volt az állás a Hejkova-együttes javára. A félidő statisztikája szerint mindkét gárda remekül, 50 százalék felett célzott a mezőnyből, ráadásul az Orsi mind a nyolc büntetőjét értékesítette.

Fordulás után a soproniak egyre több támadást védekeztek ki sikeresen, miközben elől Vajda vagy Kovacevic rendre pontosan fejezte be az akciókat. A rivális azonban egy 8-0-s rohammal a játékrész végére ismét fordított (60-64). A hajrában tovább fokozódtak az izgalmak, fülsüketítő hangorkán volt az arénában, amikor a Sopron két perccel a vége előtt egy pontra felzárkózott (70-71). A Szolnok ennek ellenére remekül összpontosított a legfontosabb pillanatokban, és megérdemelten aratta első kupadiadalát.

Tapodi Péter, a Szolnok vezetőedzője: "Sporttörténelmet írtunk Szolnokon!"

Natalia Hejkova, a Sopron vezetőedzője: "Remek meccs volt, igazi kupahangulatban. A végén kis szerencsével mi is nyerhettünk volna."

Meglepetésre az esélytelenebbnek tartott házigazda Szeviép-Szeged szerezte meg a bronzérmet, miután magabiztosan legyőzte a Diósgyőri KSK-t. A vendéglátók elsősorban remek hajrájuknak köszönhetik a sikert.

Érdekesség, hogy a DKSK-ban a válogatott Eördögh Edit úgy lett csapata legjobb dobója, hogy a második félidőben már nem lépett pályára, miután összeszólalkozott Földi Sándor vezetőedzővel.