Vágólapra másolva!
Játszhat a svédek elleni, szerda esti Európa-bajnoki középdöntős kézilabda-mérkőzésen a kedden piros lappal kiállított Tomori Zsuzsanna, mivel nem tiltotta el őt a sportág kontinentális szövetségének fegyelmi bizottsága.

A fegyelmi bizottság azért foglalkozott Tomori ügyével, mert a játékvezetői jelentésben külön kitértek arra, hogy a magyar átlövő megrúgta a ráfekvő Diane Lameine-t. A két játékos a 27-19-es holland sikerrel zárult találkozón többször is összekülönbözött, kétszer páros kiállítást kaptak, egyszer pedig Lameine - a bíró háta mögött - arcon csapta Tomorit. A holland játékos szintén piros lappal bűnhődött, de ő azért, mert a meccsen háromszor is kétperces büntetést szabtak ki rá.

Tomorit végül nem tiltotta el a fegyelmi bizottság a svédek elleni találkozótól, melynek komoly tétje van. Ha a magyarok nyernek, és utána a norvégok nem kapnak ki a hollandoktól, akkor Mátéfi Eszter szövetségi kapitány csapata bejut a szombati elődöntőbe. Minden más esetben az együttes nem kerül a négy közé, és legrosszabb esetben akár a tizedik helyen is végezhet.

Életre szóló lecke

A magyar játékos szerint tettét annak előzményei sem mentik: "Már a szabálytalanságomat követő pillanatban tudtam, hogy óriásit hibáztam, akkorát, amekkorát pályafutásom során még soha, és többé nem is fogok. Tettemet az sem menti, hogy megvoltak az előzményei, a mérkőzés légkörének elfajulásához mindkét fél hozzájárult. Így persze semmilyen körülmények között nem szabadott volna reagálnom, a sportpályán ez megengedhetetlen. A piros lap, csapatunk veresége, a bennem lévő önvád és a szabálytalanságom után hozzám érkezett reakciók így összességében nagyon súlyos büntetést és életre szóló leckét jelentenek számomra."

Szántó András csapatvezető, a Magyar Kézilabda Szövetség alelnöke kijelentette: az átlövő vétsége egyedi marad: "Tomori vétsége a nemzetközi és a magyar kézilabdázás hagyományaihoz, általánosan sportszerű légköréhez egyaránt méltatlan, mindannyian értetlenül állunk előtte. Nem mentségként vagy magyarázatként, csupán adalékként jegyezzük meg, hogy a zaklatott, feszült légkörű mérkőzésen Tomori folytonos és kölcsönös provokáció részese volt. A magyar csapat és annak vezetősége mélységesen sajnálja és elítéli e sportszerűtlen cselekedetet, ugyanakkor tudja és kijelenti, hogy a vétség egyedi volt és marad is, mind a magyar kézilabdázás története, mind Tomori Zsuzsanna pályafutása során."

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!