Információnk szerint az ETO rossz emberi hozzáállás és szakmai alkalmatlanság indokával bontott szerződést Salamonnal, ráadásul az átigazolási határidő lejárta után, így a játékos azóta sem tudott elhelyezkedni. Pedig akadtak megkeresései az első és a másodosztályból is, ám a szerződésbontás végső tisztázásáig nem kaphat játékengedélyt.
Az ideiglenes játékengedélyről az MLSZ egyik alkalmazottja azt mondta, ilyen fogalom nem létezik a magyar labdarúgásban. Természetesen a jogi eljárás a játékos és az ETO között nem csupán a játékengedély miatt fontos, hanem a közel két hónapos keresetkiesés is érzékenyen érinthette a családját. Arról nem is beszélve, hogy mivel hároméves szerződést kötött a győriekkel, erre az időszakra kiadta a lakását, a szerződésbontás után tehát kénytelen volt családjával a felesége szüleihez költözni. A Rába-parti szerződésbontásról megkeresésünkre Salamon röviden reagált: "Tartom magam ahhoz, hogy amíg az eredetileg három évre kötött szerződésem ügyére nem kerül pont, addig erről nem nyilatkozom."
Érthető a védő reakciója, hiszen nyáron két-három labdarúgót lélektelen játék és engedély nélküli nyilatkozat miatt is megbüntettek a győri klubnál, a jövőjéről s jelenlegi érzéseiről azonban valamivel bőbeszédűbb volt a nem olyan régen még a válogatottban is szerepelt középhátvéd.
"Pillanatnyilag fogalmam sincs, mihez kezdjek, megfordult a fejemben, hogy esetleg az üzleti életben próbálok szerencsét, de nem kizárt az alacsonyabb osztályú ausztriai folytatás, a legkisebb esély azonban az élvonalbeli visszatérésemre van. Utóbbi mellett semmi sem szól, hiszen nálunk nem dicsőség az NB I-ben futballozni, ráadásul ez haszonnal sem jár. Természetesen örömmel idézem fel a sikereimet, a válogatottságot, a bajnoki címet a Dunaferrel, ám az utóbbi időszak kudarcai a családomat is alaposan megviselték" - mondta Salamon.
Bánki József