Ugyanakkor a vesztegetéssel és kötelességszegéssel gyanúsított tréner kontraktusának felbontása körül vita alakult ki: a felek abban nem értettek egyet, hogy a szakembertől közös megegyezéssel vagy rendkívüli felmondással váljanak el.
Czeglédy Csaba ügyvéd - aki a Haladás egyik kistulajdonosa, valamint Aczél Zoltán jogi meghatalmazottja is - elmondta: a tréner felajánlotta, hogy ha a Magyar Labdarúgó Szövetség határozata jogerőre emelkedik, önként távozik posztjáról, a közös megegyezéses szerződésbontást viszont nem fogadta el.
Hozzátette: a rendkívüli felmondásról a tulajdonosok nem dönthettek, hiszen ebben az esetben először fegyelmi tárgyalást kellene tartani a klubnál, ahol ismertetnék Aczél Zoltánnal, hogy miért akarják elküldeni, a döntéshozóknak meg kellene hallgatniuk a tréner védekezését, majd határozatot kellene hozniuk, illetve elszámolni a munkavállalóval.
Az MLSZ fegyelmi bizottsága kedden felfüggesztette a sportszakmai tevékenység alól Aczél Zoltánt, aki addig nem dolgozhat a labdarúgásban, amíg a bíróság jogerős határozatot nem hoz.
A november 30-án őrizetbe vett, majd december 9-én szabadlábra helyezett szakvezetőt azzal gyanúsítják, hogy - még a Siófok trénereként - 2009-ben pénzt fogadott el a Honvéd-Siófok Magyar Kupa- és a Zalaegerszeg-Siófok bajnoki mérkőzés előtt és a "megrendelő" számára kedvezően befolyásolta a meccsek végeredményét.
A Haladás tulajdonosai szerdán abban sem tudtak megegyezni, hogy ki legyen az együttes új edzője: Artner Tamás, az NB II-es Ajka és Tóth László, a Haladás NB III-as csapatának edzője a két jelölt. A tulajdonosok között nagy a nézetkülönbség ebben a kérdésben, ezért a két edzőt hétfőre beszélgetésre hívták.