Az újonc DVTK két másodperccel a rendes játékidő vége előtt még vezetett, de hosszabbítás után kikapott az olasz Schio vendégeként csütörtökön a női kosárlabda Euroliga 2022/23-as idényének az első fordulójában.

A Diósgyőr a hónap elején, odahaza rendezett selejtező minitornán harcolta ki a részvételt, és harmadszori nekifutásra került fel az Euroliga főtáblájára. Völgyi Péter vezetőedző együttese gyengén nyitott Schióban, ám a második negyedet egy 14-2-es rohammal kezdte, mellyel átvette a vezetést. Innentől fej fej mellett haladtak a csapatok, a nagyszünetben 41-38 állt az eredményjelzőn.

Fordulás után az olaszok őrizték előnyüket, az utolsó játékrész 60-54-ről indult. Ebben újra elkapta a fonalat a magyar bajnoki bronzérmes, és egy 13-2-es szakasz révén ismét előnybe került. Egy perccel a vége előtt 69-69 volt az állás,

hét másodpercnél pedig a montenegrói Milica Jovanovic nyolcméteres triplájával 74-70-re vezettek a vendégek.

A montenegrói Milica Jovanovic épp betör FIBA hivatalos oldala

Az ellenfél három büntetőhöz jutott, melyből kettőt bedobott (72-74), majd két másodperccel a dudaszó előtt egy rossz miskolci bedobás után kiegyenlített a Schio (74-74), így jöhetett a hosszabbítás. Az ötperces ráadás már egyértelműen a lendületbe jövő hazaiak fölényét hozta, így ők kezdték meg győztesen a szezont. A DVTK egy hét múlva a belga Mechelent fogadja.

A PEAC 35 pontos győzelmet aratott a bolgár Beroe vendégeként csütörtökön a női kosárlabda Európa Kupa nyitófordulójában.

Az NB I-ben 6/0-s győzelmi mérleggel büszkélkedő pécsiek legjobbja Wentzel Nóra lett 24 ponttal.

A 13 triplát szóró baranyai gárda csak 49 másodpercig volt hátrányban a meccs során.

Eredmény, női Euroliga:
1. forduló, B csoport:
Schio (olasz) - DVTK-Hun-Therm 90-82 (28-17, 13-21, 19-16, 14-20, 16-8) - hosszabbítás után