A 20 éves brazil tehetségének góljával nyert a Real Madrid - videó

Real Madrid Vinícius Jr. Macro Asensio
Real Madrid's Brazilian forward Vinicius Junior (R) celebrates with Real Madrid's Spanish midfielder Marco Asensio after scoring during the Spanish league football match Real Madrid CF against Real Valladolid FC at the Alfredo di Stefano stadium in Valdebebas, on the outskirts of Madrid on September 30, 2020. (Photo by PIERRE-PHILIPPE MARCOU / AFP)
A Real Madrid 1-0-ra legyőzte a Real Valladolid csapatát a spanyol labdarúgó-bajnokság 4. fordulójának szerda esti mérkőzésén.

A Real Sociedad elleni 0-0 és a Real Betis elleni 3-2-es siker után harmadik bajnokiján is egy "királyi" csapat, a Real Valladolid volt Zinédine Zidane együttesének ellenfele. A francia szakember a

Courtois - Odriozola, Varane, Ramos, Marcelo - Casemiro, Valverde, Modric - Isco - Jovic, Benzema

kezdővel állt ki az első három fellépését követően még nyeretlen riválisával szemben.

Hatalamsat kellett küzdenie a Real Madridnak a három pontért Forrás: AFP/Pierre-Philippe Marcou

Jól kezdte a Real Madrid a mérkőzést. A 10. percben Federico Valverde sprintelt végig a pályán, és lőtt kapura, Roberto azonban bravúrral védeni tudott. Hét perccel később az uruguayi adott kiváló passzt a sorozatban másodszor is a kezdőben helyet kapó Luka Jovicnak, aki a kapuval szemben állva fölé bombázta a labdát,

Az első félidő ezután unalmasan telt, hazai oldalon egyedül Jovic tudott még egyszer helyzetbe kerülni, míg Thibaut Courtios-nak is csak egyetlen védeni valója volt Fabian Orellana kísérleténél. A szünetre 0-0-s eredménnyel mehettek a felek.

A második játékrész ismét egy Jovic-helyzettel kezdődött, fejesét Roberto földöntúli bravúrral védte, majd Casemiro a felső lécre helyezte a labdát. Az 55. percben Courtois-tól is parádés reflexmozdulat kellett, hogy Shon Weissman lövése ne a kapuban kössön ki.

Vinícius Jr. (jobbra) lőtte a Real Madrid győztes gólját Forrás: AFP/Pierre-Philippe Marcou

Szűk egy óra után Zidane hármas cserére szánta el magát: pályára léphetett Dani Carvajal, Marco Asensio és Vinícius Jr. A változtatás hamar meghozta eredményét.

A 65. percben Vinícius Jr. egy szerencsés helyzetből megszerezte a vezetést a Real Madridnak.

A 20 éves brazil szélső tíz perccel később eldönthette volna a három pont sorsát, azonban Karim Benzema passza Carnero kiváló védekezése miatt nem jutott el hozzá.

A 82. percben az aranylabdás Luka Modric a tizenhatosnál szerzett labdát, és Roberto dermedten nézte, ahogy a horvát középpályás lövése a kapufán csattan. A hajrában a Valladolid már nem tudott komoly helyzetet kialakítani.

A Real Madrid 1-0-ra legyőzte a Valladolidot, amivel feljött a harmadik helyre a La Ligában.

A fővárosiak egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak, mint az előttük álló Valencia.

A szerdai nap folyamán az Atlético Madrid 0-0-s döntetlent játszott az újonc Huesca otthonában. Diego Simeone csapata hétvégi 6-1-es kiütéses sikerük után ezúttal fontos pontokat veszítettek.