A labdarúgó NB I 21. fordulójának nyitómeccsén a Paks egy őrületes fordulatokkal teli találkozón, hazai pályán 4-3-ra kikapott a Zalaegerszegtől.

Döbbenetes öngól, kihagyott 11-es, magabiztos paksi vezetés

A bajnokságot a címvédő Ferencváros előtt vezető Paks a Zalaegerszeget fogadta a 21. forduló nyitómeccsén. Bognár György együttese kezdte jobban a meccset, már az 4. percben vezetést szerzett, méghozzá egy öngóllal.

Könyves tette középre a labdát, a görög Evangelu azonban borzalmasan ért bele és a saját kapujába talált.

Lenzsér növelhette volna közelről az előnyt a 13. percben, a vendégek védői viszont nagy blokkal akadályozták meg az újabb paksi gólt. A 28. percben Könyves felrúgásáért 11-est kapott a Paks, a sértett végezte el a büntetőt, Dombó azonban hárított.

Továbbra is nagy erőkkel támadott a Paks, amely egy szép támadás után az első félidő hosszabbításában megszerezte második gólját.

Nagyszerű összjáték végén Papp sarokkal hozta helyzetbe Könyvest, aki remekül vette át a labdát, majd kilőtte a jobb alsó sarkot.

Döbbenetes fordulatok, feltámadt a Zalaegerszeg

Az 53. percben Gruber góljával gyorsan szépített Márton Gábor csapata, azonban nem sokáig örülhetett a ZTE, mert két perccel később egy szöglet után Papp a felsőlécet találta el, Könyves pedig a kipattanót a kapuba vágta. 3-1 után is jöttek a hazai helyzetek, Könyves kapáslövését kellett védenie Dombónak, majd Tóth Barna próbálkozását szedte ki a léc alól a zalaegerszegiek kapusa.

Hiába játszott jobban a Paks, ismét a ZTE szépített. A csereként pályára küldött Croizet nagyszerű kiugratást kapott a remek szólót bemutató Mimtől, majd gyönyörűen lőtt a rövid felső sarokba a 66. percben.

Nem sokkal később jött a meccs újabb döbbenetes fordulata, ugyanis Mance kapott egy remek labdát, amely a kapujából kilépő Szappanoson egy fűcsomó miatt átpattant, a Zalaegerszeg csatára pedig könnyedén lőhetett az üres kapuba.

A hajrában jöttek az újabb paksi helyzetek, a 82. percben Hahn beadását kevéssel fejelte kapu mellé Böde, majd szép cselek után Szabó tekert nem sokkal a léc fölé. A 87. percben megint Böde találhatott volna be fejjel, ám az öngólos Evangelu a gólvonalon mentett.

A 91. percben érkezett az újabb elképesztő fordulat, Croizet megpattanó lövése átverte Szappanost, akinek a kezei, lábai mellett becsorgott a labda a kapuba.

Még a 95. percben is gólt lőhetett volna a Paks, ám ez is kimaradt. A Zalaegerszeg - nem kevés szerencsével - elképesztő fordítást mutatott be, 4-3-re legyőzte idegenben a Paksot, amely továbbra is vezeti a bajnokságot, ám a vesztett pontok tekintetében már a Fradi áll jobban. Bognár György együttese az NB I-ben legutóbb a Fehérvártól kapott ki az őszi idény utolsó fordulójában, hazai pályán pedig ez volt az első veresége ebben a szezonban.