Cikkünk folyamatosan frissül
A Bundesligában Dárdai Pál Herthája kikapott, de Szalai Ádám Hoffenheimje nyert szombaton. A Real Madrid győzött a kemény bilbaói túrán, míg a magyar kézis csúcsrangadón a Veszprém őrült végjátékban verte el a Szegedet. A nap legfontosabb eseményei percről percre.
16:23
2017. március 18.

A mai program

A számtalan sportesemény közül egyszerűbb csemegézni, ha megnézi a szokásos reggeli tv-műsorunkat. A lényeg: 15.30-kor kezd a Hoffenheim és a Hertha, 16.15-kor pedig a Real Madrid.

16:25

Siralmas formában az Arsenal

Meglepetéssel indult a Premier League szombati programja: a West Bromwich Albion hazai pályán 3-1-re legyőzte az Arsenalt.

Arsene Wengerék ezzel legutóbbi öt bajnokijukból négyet elveszítettek, és megvan az esélye, hogy visszacsússzanak a hatodik helyre. Ehhez az kell, hogy a Manchester United vasárnap legyőzze a Middlesbrough-t.

16:25

Élőben

A foci történései mellett élőben követheti az Indian Wells-i tenisztorna eseményeit is.

16:32

Kegyelemdöfés, fejjel

A WBA ezzel a bombaerős fejesgóllal döntötte el az Arsenal ellen 3-1-re megnyert meccset a 75. percben, a szerzője Craig Dawson.

A Premier League tabelláját itt, a mai angol bajnoki mérkőzések élő eredményeit itt találja.

16:35

A Hertha hadrendje

És persze az ellenfél Kölnné is:

16:39

Vezet a Köln

Oszako góljával előnyben a Köln a Hertha BSC ellen. Szerencsére még van idő javítani.

16:39

A Hertha kapta az elsőt

Magyar szempontból nem túl örömteli góllal indultak a Bundesliga szombati meccsei, a Hertha már a 6. percben hátrányba került Kölnben, a gólt a japán Yuya Osako szerezte.

16:49

Félelmetes bombagól

Ezzel vezet a Köln:

16:54

Pulis > Mourinho

A West Bromot irányító Tony Pulis az Arsenal elleni mai 3-1-es győzelemmel megelőzte José Mourinhót. Már ami az Arsene Wenger elleni hazai mérkőzések győzelmi arányát illeti (63%). Nem semmi.

16:57

A nap rangadója

Irán-Irak 0-1, Abdulameer büntetőjével, barátságos meccsen. Kapcsolódó stat:

17:01

Ami sok, az sok

Üzentek Wengernek az Arsenal szurkolói. Tény, hogy amióta kinevezték (jó régen volt, 1996-ban), azóta sosem volt még ennyire gyenge az Arsenal.

17:07

Gulácsiék is hátrányban

A Werder Bremen megszerezte a vezetést az RB Leipzig ellen (1-0), Gulácsi Péter a 16-oson kívüről kapott gólt.

17:07

Wenger már tudja

De nem mondja meg. "Már tudom, mint fogok csinálni a jövőben, hamarosan el is árulom majd" - idézi a Goal.com a vesszőfutásban lévő Arsenal edzőjét.

17:08

Nagy bajban a Hertha

38 perc elteltével már 3-0-ra vezet a Köln Dárdaiék ellen, Modeste három perc alatt duplázott. Bundesliga-eredmények élőben itt.

17:11

Villámrajtot vett a Leicester

Angliában egyelőre két gól van, mindkettőt a Leicester lőtte a West Ham otthonában: a 7. percben máris 0-2 (g: Mahrez, Huth). Mahrez Craig Shakespeare edző három meccsén ugyanúgy két gólt lőtt, mint az utolsó 22-n Claudio Ranieri idején.

17:13

Dárdai ideges lesz

Nem lennénk a Hertha-játékosok helyében a félidei szünetben, Dárdai Pál minden bizonnyal előveszi a Ferguson-féle hajszáírtót. Nem csoda, nézzék csak a Köl második és harmadik gólját, a berlini védelem, mintha ott se lenne.

2-0

3-0

17:18

Cseles gól a Chelsea-től

Szerzője a bazil Willian (0-1). A Chelsea 28. szezonbeli PL-mérkőzésén már a 22. győzelmét szerezheti meg a Stoke City ellen. Ezt a bajnoki aranyat már nagyon nehéz lesz kicsvarni Antonio Conte kezéből.

17:31

Szalaiék nem viccelnek

A 15.30-as Bundesliga-meccsek közül egyedül a Hoffenheim-Leverkusenen nincs gól, de az a meccs is rendkívül szórakoztató. A két csapat összesen 20 alkalommal vette célba a kaput 45 percalatt, a Hoffenheim 8-szor, a Leverkusen 12-szer.

Élő eredmények itt!

17:38

Feltámad a Hertha?

A berliniek az 50. percben büntetőből szépítettek, ezzel 3-1-re vezet a Köln.

Szóval azt mondod, van még esély? Forrás: Giphy

17:41

Gólzuhatag Londonban

A BL-negyeddöntőben az Atlético Madridot kapó Leicester City az első félidő vége előtt már 3-1-re vezet a West Ham otthonában. Közben a Stoke City egyenlített a Chelsea ellen.

17:46

Hihetetlen, Ronaldo passzolt

Karim Benzema góljával vezet a Real Madrid Bilbaóban a 25. percben, pedig eddig nem a vendégekről szólt a meccs. Cristiano Ronaldo szép indítást kapott és remek helyzetfelismeréssel hozta kihagyhatatlan helyzetbe francia csatátársát.

17:48

1-5-re állnak a magyarok

Eddig ez nem a magyarok szombatja a Bundesligában: a Werder Bremen már 2-0-ra vezet az RB Leipzig ellen, a Hertha továbbra is 3-1-re vesztésre áll, a Hoffenheim-Leverkusen találkozón pedig továbbra sincs gól.

17:51

Átverték Gulácsiékat

A Werder egy remek szabadrúgás-kombináció után mattolta másodszor Gulácsi Pétert a lipcsei kapuban, ezzel vezet 2-0-ra a Bréma.

17:54

Szalai lement, vezet a Hoffenheim

Szalai Ádám 58 percet kapott a Hoffenheimben a Leverkusen ellen, a hazai csapat a magyar csatár lecserélés után 4 perccel megszerezte a vezetést egy szerencsés gólla, amit hivatalosan a Bayer kapusának adtak.

Nem adja fel a Hertha

Anthony Modeste mesterhármasával már 4-1-re is vezetett a Köln Dárdaiék ellen, de a 69. percben John Brooks ismét szépített, ezzel 4-2 az állás. A Hertha meccsén eddig annyi gól esett, mint a másik négyen összesen (6).

18:03

Riadalom Bilbaóban

A félidő vége előtt Benzema kapott egy rúgást, levitték ápolni, de hamarosan visszatért. Pillanatokkal a félidő vége előtt pedig Casemirónak pakoltak oda, ettől független a Real örülhet az 1-0-s vezetésnek.

18:08

Kiesnek az esélyesek

Az ESPN közvéleménykutatása szerint a Barcelona, a Bayern München, a Real Madrid és a Juventus a legesélyesebb a BL-győzelemre. Pikáns viszont, hogy ebből a négyesből kettő kiesik már az elődöntő előtt, ugyanis Barcelona-Juventus, illetve Bayern München-Real Madrid negyeddöntőt rendeznek majd. A másik négy csapatnak pedig összesen is csak fele annyi esélye van nyerni, mint a Barcelonának. Legalábbis a drukkerek szerint.

18:10

Kemény kézimeccs

A Veszprém-Szeged csúcsrangadó az első hat perc után 3-3. A hazaiak kerültek rendre lépéselőnybe, a Szeged viszont makacsul kapaszkodik.

18:15

Sierra bravúrja

A Szeged kapusa lábbal véd ziccert, kell is, mert Ilic és Nagy László góljaival most 5-3-ra megy a Veszprém.

18:21

K.O. Gulácsiéknak, kikapott a Hertha

A Werder a hajrában még növelte előnyét, végül 3-0-ra nyert az RB Leipzig ellen. A Hertha 4-2-re kapott ki Kölnben, a Hoffenheim 1-0-ra verte a Leverkusent, Szalai Ádám 58 percet kapott.

A Bundesliga szombati eredményeit itt találja!

18:22

Lékai is betalál

Sierra hiába véd jól, a Veszprém már 8-4-re vezet, most épp Lékai zúzott a léc alá.

18:26

Megtört a gólcsend

A Szeged öt perc után lő újra gólt, Sostaric révén, 10-5. A Bilbao-Realon nincs újabb gól, az 0-1.

18:28

Kapaszkodik a WHU

A Leicester hét perc után 2-0-ra vezetett a West Ham otthonában, a félidőben pedig 3-1-re.  André Ayew a 63. percben szépített, így lehet még ebből egy hazai feltámadás.

18:31

Gyilkos sorsolás

A Real Madrid talán megpróbál kicsit tartalékolni, de ez érthető: áprilisban kilenc meccs vár a csapatra, köztük csaknem zsinórban az Atlético elleni derbi, a Barcelona elleni Clásico, illetve a Bayern München oda-vissza a BL-ben.

Feltámadás?

A Szeged 12-6-ra is égett, amikor produkált egy 3-0-s sorozatot. Időt is kért a Veszprém, meg is lett a gól, amire a Szeged nem tudott időntúli szabaddobással felelni. A félidőben így 13-9.

18:41

Gólt kapott a Real

Aduriz egyenlített a nap legfontosabb spanyol bajnokiján:

18:44

Mit művelt a Bilbao?!

Három perccel a Bilbao gólja után a védelem produkál egy furcsát: egy szöglet után Ronaldo csúsztat, Casemiro pedig olyan üresen áll, hogy még a legérzékenyebb testrészével is le tudja venni a labdát, majd csak békésen a kapuba passzolhat az árnyékra vetődő Kepa kapust. C. Ronaldo két gólpassznál jár már.

18:55

Cahill a megmentő

A Chelsea újabb meccset húzhat be a bajnoki cím felé vezető, egyre komfortosabb úton: Gary Cahill a 87. percben ismét vezetést szerzett a Kékeknek, akik pillanatnyilag 13 ponttal vezetik a tabellát.

Zidane nem szívbajos

Már a 79. percben lecseréli C. Ronaldót. Nem boldog a két gólpasszos szuperklasszis.

19:02

Lépést tartanak

A Szeged feljön -4-ről -2-re: 15-13 hat perccel a második félidő megkezdése után.

19:10

Beszorult a Real

De 2-1-re megnyerte a bilbaói rangadót, és megerősítette ezzel az első helyét. A hajrára teljesen beszorult a Real, Bale gyakorlatilag balhátvédet játszott, még Marcelo merészkedett előrébb olykor. Helyzete azonban nem akadt a Bilbaónak. A tabellát és a további programot itt tudja megnézni.

19:13

Továbbra is szoros

A Szeged 15 perccel a vége előtt továbbra is háromgólos hátrányban van, időnként pedig feljön kettőre.

19:17

Conte gólöröme

A Chelsea edzője elég határozottan megünnepelte a 87. percben szerzett - mint kiderült győztes - gólt. Érthető, mert nem játszott jól a csapata, mégis zsebre vágta a három pontot.

19:19

Őrület Veszprémben

A Szeged Balogh Zsolt sikeres büntetőjével feljön 19-19-re, de aztán nyomban betalál Nagy László, majd újra a Szeged jön. 20-20 a legnagyobb kézis rangadón, izgalmas tíz perc jön még.

19:24

Bármi lehet még

Továbbra is döntetlen a Veszprém-Szeged, Skube a meccsen először dob gólt, látványosan, talpról, a legjobbkor. 21-21, nyolc perc még.

19:28

Gólcsata

Palmarasson és Skube is most lövi be a két-két gólját, ezekkel lesz 20-20-ról 22-22.

19:30

Madridi eltiltás

A győztes gólt szerző Casemiro a lapja miatt kihagyja majd az Alavés elleni meccset.

19:30

Tökéletes védekezés

Avagy kapkodó támadásvezetés. Sem a Veszprém, sem a Szeged nem dob most gólokat, utóbbinak pedig többször is lehetősége nyílt már erre.

19:32

Büntető

Chema harcol ki hetest és kétpercest, a Veszprém belövi, 23-22, és már szinte végig fórban lesz.

19:34

Újabb fordulat

Kettő perc a Veszprémnél is, oda az emberelőny, sőt lesz kicsi emberhátrány az utolsó másodpercekben.

19:35

Gyászol a magyar sport

Szombaton hajnalban autóbalesteben életét vesztette Janza Richárd, ifjúsági világbajnok kajakos. 21 éves volt.

19:36

Eldőlt?

Egy gyors lerohanás végén Palmarsson betalál, 24-22, fél perc maradt csupán.

19:37

Győzött a Veszprém

Az utolsó szegedi akció kimarad, 24-22 a végeredmény. Pillanatokra benne volt a levegőben egy szegedi bravúr, de úgy látszik, túl sokat vett ki a csapatból, hogy mélyről kellett visszakapaszkodnia.

19:44

Kellett a fejmosás

Balogh Zsolt, a Szeged egyik legjobbja elismerte, hogy a meccs elején kicsit bent maradtak az öltözőben, majd a szünetben "Pastor fejmosást tartott, és utána úgy játszottunk, ahogy az elvárható".