A szakmai kóstoláson alapuló nemzetközi versenyen a magyar indulók közül
egyedül a Szent András Sörfőzde tért haza díjjal, de döntőbe került a Jászapáti Guri Sörfőzde Meggyes Söre is.
A békésszentandrásiak mellett többek között olyan nagyüzemek is felvonultak, mint a Staropramen, a Bernard, a Krušovice, a Carlsberg és a Heineken, valamint a Primátor, a Holba, és a nemrég újraindult legendás Český Krumlov is.
Az idén a csehországi Česke Budejovicében - korábban Táborban - megrendezett viadalon a többségében cseh, német és lengyel indulók között a magyar versenyzők közül egyedül a Szent András Sörfőzdének sikerült díjra váltania nevezését. De
nagy eredmény az is, hogy a főzde bécsi ászok (vienna lager) söre, az Óarany döntősként végzett a verseny egyik legerősebb mezőnyében.
A fesztivál legrangosabbnak számító díját, az 2017-es Arany Pecsétet a Mayzus, a Český Krumlov és a Nová Sladovňa sörfőzde vehette át.
A fesztivál jellegű verseny presztízsét az is jelzi, hogy egyre többen és egyre több sörrel szállnak versenybe a díjakért: idén húsz országból közel kétszáz sörfőzde több mint 1000 tétellel nevezett. A különböző kategóriáiban összesen 95 díjat osztott ki a szakmai zsűri.
A csehországi megmérettetést évről évre egyre jelentősebb nemzetközi érdeklődés mellett rendezik meg, amit az is jelez, hogy a hagyományosan erős - cseh, belga és német - versenyzők mellett már
megjelentek a kazah, orosz, norvég és japán főzdék
is söreikkel. Részletes végeredmények itt.
Keletre is elindul a kézműves magyar sör
A Kisüzemi Sörfőzdék Egyesülete március elején Bukarestbe viszi a magyar kézműves söröket, és vendégül látja Románia italkereskedőit és éttermi szakembereit. A március 7-i eseményen tíz magyar sörfőzde mutatkozik be gasztronómiai kóstolóval egybekötve.
Gyenge Zsolt, a Kisüzemi Sörfőzdék Egyesületének elnöke úgy látja, hogy egyre több kézműves sörfőzde működik, kiváló minőségű sört készítenek, és a hazai mellett a külföldi piacra is jut még. A bemutatkozó gyártók azt remélik, hogy a bukaresti bemutatkozás után tartós kapcsolatok jönnek létre a román kereskedőkkel és vendéglátóhelyekkel.