Mesterséges intelligenciával oldja meg a Facebook, hogy a látássérültek és vakok is élvezhessék a portálra feltöltött képeket. A cég már teszteli gépi tanulásos technológiáját, amely felismeri a képek tartalmát, majd azokhoz leírásokat készít. A felolvasóprogram ezután azt hangosan ki tudja mondani.
Mivel még korai fázisban jár a fejlesztés, egyelőre csak olyan alapvető kategóriákkal birkózik meg, mint például közlekedési eszközök, ételek, állatok, sportok.
Eleinte iOS-en tesztelik, később érkezik Androidra és webre. Az angolon kívül több nyelvhez is szeretnék majd elkészíteni.
A Facebook nagy része eddig használhatatlan volt a vakok számára. Ugyan a szöveges tartalmakat, például a kommenteket fel tudták olvastatni, nem tudták, hogy a képen mi szerepel. A funkciót a Facebook ötéves, hozzáféréssel foglalkozó csoportja készítette, akik többek közt a betűméret növelhetőségét fejlesztették az iOS-es Facebook-apphoz.
A fotók azért kiemelten fontosak, mert a Facebook legmeghatározóbb tartalmai. Naponta több mint kétmillió képeket osztanak meg a cég Facebook, Instagram, Messenger, WhatsApp platformjain keresztül. A világon több mint 39 millió vak ember van, 246 millióan pedig látássérültek.