Az izraeli Ben-Gurion Egyetem szakemberei bebizonyították, hogy egy elszigetelt gépről is kinyerhetők adatok, ha egy kártevő segítségével ráveszik arra, hogy zajt adjon ki - olvasható a G Data sajtóközleményében.
A zajjal való adattovábbítás például
egy ventilátorral is kivitelezhető,
mivel annak gyorsulása is zajt kelt. A gyorsítás és lassítás ciklusával egyesek és nullák közvetíthetők, ezekből állnak össze gyakorlatilag a digitális adatok.
A módszer elvetemültnek tűnik, és valójában körülményes is: az adatok kinyerése nehézkes folyamat, az általában 1000 és 1600 közötti fordulatszámon működő mai csendes ventilátorok percenként csak 3 bit átvitelére voltak képesek a kísérlet során.
Egy 60–80 bites összetett jelszó ellopása így 20–26 percig tart.
Ugyanakkor, ha a ventilátort sikerül a 4000–4250-es fordulatszám-tartományba gyorsítani, már 15 bitnyi adat nyerhető ki percenként.
Ez azonban már feltűnő a nagy zaj miatt,
így a gépkezelő felfigyelhet a támadásra.
A zajt azzal lehet elkerülni, ha a hangokat rögzítő eszköz közel van a géphez, körülbelül egy méteres távolságban. Ez viszont megnehezíti az adatlopást.
Néhány hónapja ugyanennek a kutatócsoportnak sikerült a „falon keresztül” is adatokat kinyernie egy megtámadott számítógépről úgy, hogy azt elektromágneses mezők generálására vették rá.