Egy androidos felhasználó naponta átlagosan 2617-szer érinti meg a telefonját, írja az Indian Express. A legaktívabb felhasználók akár 5427-szer is. Ez azt jelenti, hogy egy év alatt átlagban
összesen egymilliószor ér hozzá telefonjához egy felhasználó.
Az aktívabbak évente kétmilliószor is megérintik a telefont. A legtöbben, a résztvevők 87 százaléka, éjfél és hajnali öt között is legalább egyszer hozzáérnek a telefonhoz.
Persze ezt nem azt jelenti, hogy ennyire sokszor feloldjuk a képernyőt, hiszen ebbe a napi számba azok az érintések is beleszámítanak, amikor görgetjük a Facebook-falat, oldalakat lapozunk dokumentumokban, és sok más virtuális gomb megnyomását.
A kutatást a Dscout cég készítette, öt napon keresztül, 24 órában figyelték 94 amerikai androidos felhasználó összes interakcióját egy követőszoftverrel.
A kutatás több érdekes eredményt is hozott. Az emberek jellemzően rövid időre veszik elő készülékeiket, ritkábbak azok a szakaszok, amikor huzamosabb ideig használják azt. A tesztalanyok egy nap alatt
76 alkalommal vették elő a telefont,
időben mégis mindössze 2,42 órát töltöttek el a mobil nyomogatásával.
A legaktívabbak 132 alkalommal vették elő, és összesen 3,75 órán keresztül használták. Amikor hosszabb időt töltöttek telefonozással, akkor Netflixet néztek vagy könyvet olvastak Kindle appal.
Az érintések 26 százalékáért, az interakciók 22 százalékáért a közösségi oldalak és üzenőappok felelősek. Mindössze 10 százalékot tesz ki a netes keresés.
A legtöbb érintést (15%) a Facebookon hajtjuk végre, ezt követik a natív üzengetők (11%), a kezdőképernyő (9%) és a Chrome böngésző (5%).