Nem ígérhetek mást, mint verítéket, könnyeket és G-terhelést.
Augusztusban érkezik
Az idei Red Bull Air Race szezon tiszteletére - beleértve a július 16-17-i budapesti futamot - a Red Bull és a Slightly Mad Studios kifejlesztett egy PC-s játékot, melyben az Air Race-s repülőgépeket lehet vezetni. A játékot hivatalosan augusztus közepén dobják piacra.A játék közel 2 gigabájtos telepítőállományát egy gyors regisztráció után lehet letölteni. A program a Windows 10-es operációs rendszeren végig gond nélkül futott, korábban viszont a Windows 7-en - nálam - elhasalt.
A Slightly Mad Studios játéka több, mint élvezetes: okosan összerakott, háromféle nehézségi szintjének köszönhetően
a hardcore fotelpilótától a kezdő botkormány-szorongatókig mindenki számára élvezetes lehet.
A repülőgépünk irányítsa történhet billentyűzettel, kontrollerrel és joystick-kal is.
Apró érdekesség: a cikk írásakor a zárt körű, bétaváltozat tesztelőinek világrangsorában az összes pályán legjobb időt repülő versenyző kontrollerrel "nyomta". Én azonban egy jobbféle joystickot és pedálokat ajánlok annak, aki komolyan foglalkozna a műrepülés ezen speciális formájával. Szüksége lesz rá...
A repülőgépekkel négy pályán tudunk pilonokat mészárolni, jobb esetben a kapukon keresztül a meghatározott magasságban elrepülni.
Abu Dhabi, Grand Canyon, és Spielberg mellett Budapest ad helyet a virtuális versenyeknek.
Miután azonban a leendő digitális madárember kiválasztotta a nevét, avatárját és nemét, erősen javallom a gyakorlást, mert a program bizony számos meglepetést tartogat azoknak, akik a Microsoft-féle Flight Simulator-univerzumban vagy a Lock On-sorozaton szocializálódtak.
Emberek, ez a játék gyors és baromi trükkös.
Engem, aki a böhönye és méltóságteljesen forduló, három hajtóműves MD-11-esekhez szoktam, első versenyeimen komolyan megtréfált a kezdőknek első gépként megvásárolható, aprócska Sparrow.
Melegen ajánlom, hogy ameddig a játékos nem ismeri köbmilliméterre a pályákat, addig hagyja bekapcsolva az optimális repülési pályát mutató sárga szalagot. Elméletileg ha ezt követjük, és persze gépünk térbeli helyzete is megfelelő (azaz a két szárny dőlésszögét az elvárt helyzetben tartjuk),
akkor gyűjtjük össze a legtöbb pontot és persze leszünk a leggyorsabbak.
Ha valaki már kellően bátor, akkor persze kikapcsolható nem csupán a szalag, hanem minden egyéb, a manőverezést könnyítő segítség.
Ez az igazi, de ehhez tökéletes pályaismeret, villámreflexek és rengeteg kitartás szükséges. S egy erősebb számítógép: a budapesti pálya például gyönyörűen modellezett, a Parlament és a Duna partja például elképesztően élethű, de nagyon megnehezíti a játékot, ha nekiáll szaggatni a program.
A győzelmekért járó pénzből vásárolhatunk újabb, gyorsabb, fürgébb repülőgépeket, melyeket a szponzorok festésével díszíthetünk - s nem csupán a jól ismert vörösbikás motívum választható, persze azért jópont jár.
Az erősebb gépekhez már "okosabb" versenyzői licenc is szükséges: ezeket a program által elvárt célok - mint amilyen a:
- teljesítésével kaphatjuk meg.
Szerencsére nem egy verseny alatt, egymás után kell ezeket teljesíteni: ez azért, főleg a legelején, eléggé trükkös feladat lenne...
A Red Bull Air Race: The Game egy olyan játék, ami a bétatesztelés után is a gépemen marad.
Isteni dolog elszakadni a közforgalmi repüléstől (köztük az Eastern Airlines Virtualtól, az engem "foglalkoztató" amerikai virtuális légitársaság napi járataitól), s órákat eltölteni a repüléstechnikám csiszolásával, a kisgépes műrepülés fizikájának, sajátosságainak elsajátításával.
Az ezredik, elcsapott pilon után pezsgőt bontok, ígérem.
Főbb tudnivalók
- A játék támogatja a magasfelbontású kijelzőket, és a többképernyős módot is, így lehetőség van akár három 4K-s monitor együttes használatára.