A küszöbön álló, legtöbbünk életét átformáló változások miatt a Bosch és a Prognos tanácsadó cég Connected Car Effect 2025 című tanulmánya közelebbről megvizsgálta, hogy a hálózatba kapcsolt autók milyen hatással lehetnek Németország, az USA és Kína nagyvárosaira.
A tanulmány főbb megállapításai:
A címszavakban vázolt jövőkép már nem sci-fi, hiszen a járművek között megteremtett M2M-kapcsolat (gép és gép közötti kommunikáció) révén mindez hamarosan valósággá válhat.
Az M2M kapcsolattal rendelkező rendszerek növekvő száma, valamint a hálózatba kapcsolt technológiai megoldások térnyerése miatt ezek a berendezések közösségi viszonylatban lényegesen többet nyújthatnak majd annál, mint amit az egyszeri felhasználók tapasztalnak a használatuk során.
Az ESP menetstabilizáló rendszerek érzékelői a jövőben a lefagyott útszakaszokat is jelentik,
a jármű kamerái pedig összegyűjtik a sebességkorlátozásokra vagy épp a ködre vagy viharra vonatkozó adatokat is – az internetalapú parkolóhely-adatbázisokról vagy a forgalommal szemben közlekedőre közel valós időben figyelmeztető rendszerekről nem is beszélve.
A Bosch és a Prognos a saját tulajdonú magánjárművek tizenkét technológiai megoldását elemezte, és számítógépes modellekkel szimulálta elterjedésüket és hatásukat 2025-ig Németországra, az Amerikai Egyesült Államokra, valamint a kínai nagyvárosok agglomerációjára vetítve.
A modellek a járműállomány fejlődésére vonatkozó nemzetközi statisztikákra, baleseti adatokra és a technológiai fejlesztések jelenlegi állapotára, valamint a Bosch és a Prognos munkatársainak szakmai prognózisaira épültek.