A részletekről már januárban beszámoltunk, ám akkoriban a mobilszolgáltatóknak még csak elnagyolt elképzeléseik voltak arról, hogy miként fog megtörténni az adategyeztetés. A határidő közeledtével kezd kikristályosodni a helyzet.
A Telenor ma bejelentette, hogy egyrészt megkezdi az érintett ügyfeleinek SMS-ben történő tájékoztatását az adategyeztetésről, másrészt pedig az ügyfelei nem csak az üzleteiben, de az itt elérhető webes felületen is elintézhetik az adategyeztetést.
Aki a határidőig elmulasztja az adategyeztetést, annak megszűnik a telefonszáma, az esetlegesen fel nem használt egyenlege pedig elvész.
Sok feltöltős ügyfelet érinthet még, hogy aki más nevén lévő SIM-et használ, annak vagy át kell vennie a saját nevére a kártyát, vagy a kártya használójaként kell rögzíttetnie magát. Az utóbbihoz szükség lesz a kártya tulajdonosának hozzájárulására.
Sajtóközleményében a Telenor hangsúlyozta, hogy
nem ez az egyetlen a feltöltős mobilozókat érintő változás a törvényben.
Magánszemélyek birtokában már nem lehet tíznél több SIM-kártya. Akik a múltban ennél többet halmoztak fel, azoknak 2017. június 30-ig tisztázniuk kell a mobilszolgáltató(i)knál, hogy melyik maximum tíz darabot kívánják megtartani.
Szigorodott a SIM-kártyák átadása is. Az ügyfelek már csak a közeli hozzátartozóiknak adhatják szimplán oda a nevükön lévő SIM-eket. Közeli hozzátartozónak minősül például a házastárs, az egyeneságbeli rokon, vagy éppen a testvér. Viszont például élettársnak, anyósnak-apósnak nem adhatóak csak úgy oda a kártyák.
Természetesen lehetőség van a SIM-ek nem közeli hozzátartozóknak való átadására, azonban ilyen esetekben először tájékoztatni kell a mobilszolgáltatót az átadási szándékról, és a rendelkezésére kell bocsájtani a következő tulajdonos leellenőrzéséhez szükséges információkat.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!