Ennek több oka is van. Egyrészt komoly munkát jelent integrálni és tesztelni a biztonsági javításokat, ráadásul a kártyafüggő mobilok esetében még szolgáltatónként testre kell szabni a kiadni kívánt szoftverfrissítést. Mindezeknek köszönhetően időben és pénzben egyaránt megterhelő a mobilgyártók számára a biztonsági frissítések rendszeres kiadása, válaszul jobbára csak a felső kategóriás telefonjaikra készítik el azokat.
A Google szeretné többé-kevésbé megoldani a problémát, az idén ősszel érkező új Android már sokkal modulárisabb felépítésű lesz.
A Project Treble keretében a Google mérnökei elkezdték átdolgozni az Android felépítését, így a következő verziótól kezdve a mobilgyártók képesek lesznek anélkül frissíteni az operációs rendszer alapvető komponenseit, hogy félniük kellene a készülékeken futó saját fejlesztésű appjaik tönkretételétől, vagy éppen a driveres kompatibilitási problémáktól.
Az új architektúra alaposan lecsökkentheti a szoftverfrissítések elkészítéséhez és teszteléséhez szükséges időt, amelynek hála a Google reményei szerint a gyártók hajlandóak lesznek gyakrabban, és persze több készülékükre kiküldeni a biztonsági javításokat.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!