A brit szervezet 14-24 éves fiatalokat szondázott meg egy kérdőívvel. A kutatásban résztvevő 1479 fő összesen 14 szempont alapján pontozta az Egyesült Királyságban legnépszerűbb közösségi szolgáltatásokat, név szerint a Facebookot, az Instagramot, a Snapchatet, a Twittert, továbbá a Youtube-ot.
A résztvevőknek olyan szempontok alapján kellett pontozniuk a közösségi hálózatokat, mint például hogy a használatuk során mennyire értik meg a többi felhasználók életét, kapnak-e rajtuk lelki támogatást az ismerőseiktől, mennyire támogatja az adott platform az önkifejezésüket. Fontos kérdések voltak még, hogy a szolgáltatások milyen hatással vannak az alvásukra, meg vannak-e elégedve rajta a kinézetükkel, a használatuk kivált-e depressziót, boldogságot, vagy éppen magányosságot.
Összességében csak a Youtube végzett pozitív eredménnyel a felmérésen, a válaszok alapján a Twitter és a Facebook már negatív hatással vannak a felhasználókra. Az önmegsemmitős képekben utazó Snapchat, továbbá filterezett fotós Instagram lehetnek a legveszélyesebbek a mentális egészségre.
Érdekes, hogy az Instagram és a Snapchat jöttek ki a mentális egészséget a leginkább negatívan befolyásolóként. Mindkét platform rendkívül fotóközpontú, és jelek szerint nem kizárható, hogy elégedetlenséget és szorongást váltanak ki a fiatalokból
– kommentálta az eredményt Shirley Cramer, az RSPH ügyvezetője.
A részletes, angol nyelvű jelentésre kíváncsiak a szervezet weblapjáról tölthetik le a PDF-et.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!