Meglehetősen későn vált elérhetővé Windowson a 64 bites Firefox, a stabil böngészőre vágyók egészen 2015 decemberéig csak a 32 bites változatot tölthették le az alkalmazásból. Hamarosan radikálisan megváltozik a 32-64 bites Firefoxok aránya a felhasználók körében, ugyanis a Mozilla az összes megfelelő számítógéppel rendelkező felhasználót át kívánja állítani a 64 bites kiadásra.
A 64 bites változat több előnnyel rendelkezik: a sokkal több megcímezhető rendszermemóriának köszönhetően kevésbé valószínű az elérhető memóriából való kifutás, és részben ennek köszönhetően általánosságban véve stabilabbnak és gyorsabbnak is bizonyulhat a böngésző. Emellett a sokkal több elérhető memória biztonsági szempontból is pozitívum, ugyanis nagyobb a mozgásteret ad a memóriacímek véletlenszerű kiosztását végző ASLR-nek; a biztonsági funkció a programhibák kihasználását próbálja nehezebbé tenni a hackerek számára.
A Mozilla szerint a windowsos felhasználóinak 70 százaléka 64 bites Windowst használ, de az nem világos, hogy közülük hányan tértek már át a 64 bites Firefoxra.
A tervek szerint a 64 bites Firefoxra való átállás két lépcsőben történik majd a megfelelő számítógépeken: az augusztus elején érkező Firefox 55 telepítője már alapértelmezetten ezt a kiadást fogja installálni, míg a szeptember végére kiírt Firefox 56-tól a böngésző frissítőprogramja magától elkezdi 64 bitesre cseréli a meglévő 32 bites telepítéseket.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!