A HTC U11+ tulajdonképpen az új csúcstelefon. A vállalat leszámolt a fizikai gombokkal, a kijelzőt pedig a lehetőségekhez mérten minden oldalon kitolta a szélek felé. Kávák még így is maradtak, de jóval kisebbek, mint a sima U11-en.
Mindenesetre egy 6 hüvelykes, a modern trendeknek megfeleleően nyújtott, 18:9-es képeranyú panelt kapunk, HDR10-támogatással, szóval a kiváló színmegjelenítés garantáltnak tűnik.
Hardver tekintetében megkapjuk a legújabb, 10nm-es technológián készített, nyolcmagos Snapdragon 835-öt, ami tulajdonképpen sztenderd a 2017-es csúcskészülékeknél. Emellé minden verziónál, így nálunk is 6GB RAM társul, 128GB tárhely mellett.
A kamera már az alap U11-ben is kifejezetten erős volt, most ezt fejlesztették tovább. Továbbra is egy 12 megapixeles hátlapi, és 8 megapixeles előlapi egységről beszélhetünk,
azonban a hátsó kamera még jobb autófokuszt kapott, mindkettőn tovább fejlesztették a zajszűrést, és továbbra is elérhető a HDR Boost, ami akár automatikusan, késedelem nélkül készít HDR-es képeket.
Az U11 a hangzásában is kiemelkedett a mezőnyből, ehhez képest az újdonság 30%-kal magasabb hangerőt ígér, megőrizve a tisztaságot, és továbbra is jár hozzá a HTC USonic fülhallgatója, aktív zajszűrővel, és a fülüregünket feltérképező technológiával, amivel egyénileg testre tudja szabni a hangzást.
Megmaradt természetesen az Edge Sense, vagyis továbbra is nyomogathatjuk a készülékház oldalait (ezt azóta már a Google is átvette a saját Pixel 2 telefonjaiba), de kapott néhány újdonságot. Egyrészt most már alkalmazásokon belül is meghatározhatjuk, hogy mi történjen a hosszabb vagy rövidebb szorításkor,
másrészt pedig a főképernyőn hosszas megszorításra előjön egy gyorsmenü, amit úgy alakítottak ki, hogy a szorongatás közben szabadon maradó hüvelykujjunkkal tudjuk kezelni.
Maga a dizájn nem csak az előlapon alakult át az új kijelzőnek köszönhetően, hanem elérhető lesz belőle egy némileg átlátszó, fekete verzió is, ami igazi kuriózum a mai okostelefonos világban. Az üveg hátlap védelmére alapból jár majd a készülékhez egy áttetsző tok, amivel egyrészt továbbra sem rejtjük el a hátlapot, másrészt pedig biztosítja, hogy az Edge Sense még így is működni fog.
A HTC U11+ alapból Android 8.0-ával érkezik majd, és kap egy kifejezetten nagy, 3930 mAh-s akkumulátort. A megjelenésére itthon decemberben kell számítani, 260 ezer forint körüli fogyasztói áron.
Ezek után már kevésbé tűnik érdekesnek az U11 life, ami inkább a középkategóriába érkezik. Külső jegyei alapján ez már inkább az alap U11-re hasonlít, nagyobb kávákkal, és alul fiziai gombokkal, valamint ujjlenyomat olvasóval.
A kijelző itt egy Full HD felbontású, 5,2 hüvelykes panel, hardveresen pedig egy Snapdragon 630-as központi chipre, 3GB memóriára és 32GB tárhelyre számíthatunk. Ezzel tulajdonképpen a HTC nagyjából tnyleg belőtte a 2017-es középkategóriát.
Itt is elérhető viszont az Edge Sense, vagyis vidáman nyomkodhatunk,
valamint ehhez is jár a fentebb már emlegetett, szuper USonic füles. Erre persze azért is van szükség, mert az U11+-hoz hasonlóan a life sem kap 3,5-ös jack csatlakozót.
Kamerák tekintetében itt elöl-hátul 16 megapixeles egységekre számíthatunk, melyek más lencséket használnak, mint az U11+, viszont több technológiát megörökölt azért a nagyobbik testvértől, így az újfajta autófókuszt, a tovább fejlesztett zajszűrést, valamint a HDR Boostot.
A készülék egy legérdesebb tulajdonsága talán, hogy szinte teljesen érintetlen Android 8.0-ás rendszerrel érkezik, így a HTC tudja garantálni, hogy legalább két főverziónyi frissítést mindenképpen megkap majd.
Az akkumulátor itt egy teljesen átlagos, 2600 mAh-s telep, viszont az árazással látszólag kicsit elszállt a HTC: körülbelül 130 ezer forintos ajánlott fogyasztói árra számíthatunk, mikor idén már hasonló specifikációjú telefonokat akár 60-80 ezer forint között is megkaphatunk, így majd egy éles tesztben kell megvizsgálnunk, hogy ezekez képest mennyivel nyújt többet az U11 life.
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!