Ugyan a tavaly piacra dobott Nokia okostelefonok minden racionális várakozást felülmúló eladásokat produkáltak, ám sajnos a termékek mögött álló HMD Globalnak nem volt ideje egyedivé varázsolnia az androidos készülékeket. Két okból fogytak: a telefonok iránt csak kevésbé érdeklődőket a Nokia márkanév győzte meg, míg a mobilgeekek számára a gyors és rendszeres szoftverfrissítések ígérete bizonyult rendkívül vonzónak.
A Mobil Világkongresszuson most bemutatkozott az androidos Nokiák második nagy hulláma. A HMD összesen öt készülékkel állt elő, ebből négy okostelefon, az ötödik pedig a Nokia 8110 banánmobil modernizált változata, erről korábban már beszámoltunk.
A hardvereken túl a vállalat még két dolgot jelentett be: egyrészt a héten megérkezhet a Nokia 3-ra az Android Oreo első nyilvános bétája, másrészt pedig innentől kezdve
az összes új okostelefonja részt vesz a Google Android One programban.
Ezt azt jelenti, hogy az eddigiekhez hasonlóan a készülékek szinte teljesen „gyári" Androidot futtatnak majd. Nagy szoftverfrissítések a kiadásuk utáni két évben, míg biztonsági frissítések a kiadásuk utáni három évben érkeznek majd hozzájuk.
A HMD Global eddigi messze legérdekesebb, első igazi csúcsmobilja a Nokia 8 Sirocco. Fő megkülönböztető jegyét a borítása jelenti: a ház felületének 95 százalékát Gorilla Glass 5 üveg fedi, csak a telefon szélein fut végig egy rozsdamentes acél csík. A trendeknek megfelelően az érintőkijelzője hajlított és 18:9 képarányú, a pOLED panel 5,5 hüvelykes és 2560×1440 pixeles.
Természetesen a fotózásra is ráfeküdt a Nokia, a telefon hátlapjára dupla kamerás rendszer került, a fő szenzor 12 megapixeles és Carl Zeiss optikás, a társa pedig 13 MP-es. A mobil előlapi kamerája 5 megapixeles, 84 fokos látószögű lencsével.
A kritikákra válaszul a kameraszoftveren is reszelt a Nokia, az alkalmazást Pro módba állítva rengeteg beállítás – például az ISO-érték, a fókuszálás, a fehéregyensúly, a záridő – manuálisan testre szabhatóvá válik.
Sajnos 3,5 mm-es hangcsatlakozó nincs a telefonon, így átalakító használata nélkül csak Bluetooth vagy USB-C fülesek csatlakoztathatóak hozzá. Viszont jó hír, hogy támogatja a vezeték nélküli töltést, a három mikrofonos Nokia OZO rendszernek hála pedig kiemelkedő hangminőségű videók rögzíthetőek vele.
A Nokia 8 Sirocco áprilisban kerül majd piacra 749 euróért, olyan 234 ezer forintért.
Nokia 8 Sirocco specifikációk:
A vállalat csúcsmobilja nyilván nem lesz tömegtermék, így az árspektrum megfizethetőbb tartományaiban is újítgatott a HMD Global. A Nokia 7 Plus egy erős középkategóriás mobil, 18:9-es kijelzővel, 6 hüvelykes és 2160×1080 pixeles IPS panel található benne. A talán legérdekesebb sajátossága, hogy megkapta a csúcsmobil dupla kamerás hátlapi képalkotó rendszerét, így ezzel is kiemelkedő fotók készíthetőek majd. Áprilisban kerül piacra, 399 eurós (125 ezer forintos) áron.
Nokia 7 Plus specifikációk:
Az idei Nokia 6-nál kezdődik a HMD Global idei kínálatának már tényleg széles kör számára elérhető része. Az áprilisban piacra kerülő modellért 280 eurót (~88 ezer forintot) kér majd a gyártó, de itt már le kell mondani a 18:9-es kijelzőről, klasszikus 16:9-est kapott a mobil. Viszont abból tisztességeset, az IPS panelje 5,5 hüvelykes és 1920×1080 pixeles.
A fontosabb érdekességek közül kiemelhető az USB Type-C csatlakozó, a fáziskülönbséges autofókuszt használó 16 MP-es hátlapi kamera, az akkumulátor gyorstölthetősége, és a hátlapi ujjlenyomat-olvasó.
Nokia 6 specifikációk:
Az árérzékenységnél tartva bemutatkozott a Nokia eddig legolcsóbb, Android Oreo Go Edition rendszert futtató okostelefonja is. A fejlődő piacokra szánt eszköz gyakorlatilag egy belépőkategóriás telefon olyan 2014-2015 tájáról, ám ezért cserébe 70 euró, azaz 22 ezer forint körüli áron lesz kapható áprilistól.
Nokia 1 specifikációk:
Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!