Frei Tamás 2002 augusztusában kereste föl Los Angeles-i otthonában a híres producert, akivel - több sikeres hollywoodi magyar művész mellett - riportfilmet szeretett volna forgatni. Vajna csak róla készülő, önálló portréfilmhez adta beleegyezését, és - hogy ez ne legyen érdektelen - megígérte: megszervezi, hogy a magyar műsorvezető több ismert hollywoodi sztárral készíthessen interjút arról, milyen kapcsolat fűzi őket a producerhez.
A Frei-féle műsorban Vajna barátai közül nyilatkozott többek között Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Danny deVito és Antonio Banderas, valamint Oliver Stone is. A hollywoodi filmmogul bérelt repülőgéppel utaztatta a stábot, tehát komoly anyagi és szervezési költségei merültek föl - tartalmazza Vajna beadványa.
A producer szerint kikötötték, hogy az elkészült anyag kizárólag az általa jóváhagyott formában, csak a TV2 adásában sugározható. A keresetben közölte, a riporter külön, önálló anyagként is leadta a sztárinterjúk egy részét, amely így nem az ő portréjához készült részletként szerepelt a magyar médiában. Vajna szerint ráadásul Frei Tamás megegyezésük ellenére a riportfilmhez készített videóból kimásolt fotókat közölt a Best és a Story magazinokban, amihez nem kapta meg a hozzájárulást.
Az elkészült és sugárzott filmnél Vajna sérelmesnek találta, hogy Frei Tamás az általa jóváhagyott verziót megváltoztatta, kihagyott olyan részleteket, amelyek kedvezőbbé tehették volna a producerről kialakított képet, így a riporter nem hangsúlyozta Vajnának a magyar filmipar felvirágoztatásáért tett erőfeszítéseit, s nem említette a magyar kultúrához, művészethez való vonzódását.
Mindezek miatt a felperes 30 ezer dollár, azaz 7 millió forint vagyoni kártérítést és 5 millió forint nem vagyoni kártérítést követelt.
Frei Tamás meghallgatása során azt mondta, eltérően emlékeznek a tényekre. Az ő számára Vajna alakja a hollywoodi művészekről készült filmben alapvetően "kötőanyagként" szerepelt volna - a vágóképek egyébként összekötőként mutatják a producert. A költségekkel kapcsolatban közölte, nem akart elfogadni semmiféle külön juttatást, mert így lekötelezetté vált volna, amire nincs rászorulva, és nem is hajlandó a riportalany szócsövévé válni.
A riporter szerint a producer és munkatársai úgy viselkedtek vele, "mintha Vajna fizetett alkalmazottja lenne". A TV2 munkatársa elmondta azt is, exkluzív interjúról volt szó, de a producer - a Frei-féle adást megelőzve - ugyanúgy interjút adott a konkurens RTL Klub Fókusz című műsorának is, ahol ráadásul Schwarzenegger is megszólalt, akár az általuk tervezett filmben.
A tévés műsorkészítő kijelentette, az alapvető eltérés kettejük között az volt, hogy Vajna önmagáról szeretett volna "videószalagból készült emlékművet" állítani, amire ő nem volt hajlandó.
Vajna jogi képviselője, dr. Óvári Győző zárt tárgyalást kért, dr. Péntek Zoltán, az alperes ügyvédje azonban ragaszkodott a nyílt tárgyaláshoz. "A sérelem egy sokmilliós nézettségű műsor kapcsán érte a felperest, tehát indokolt, hogy a tárgyalás is megfelelő nyilvánosságot kapjon" - mondta Frei Tamás. "Ilyen sajtóper még nem volt Magyarországon. Nem azért pereltek be, mert valótlanságot állítottam, hanem azért, mert nem lett olyan pozitív a kép, mint amilyet a riportalany elvárt" - összegezte véleményét a riporter.